Wydrukuj tę stronę
sobota, 15 grudzień 2018 21:48

Serial „Baby" trywializuje seksualne poszukiwania nastolatków

Napisane przez Redakcja

Netflix, internetowa wypożyczalnia,  oferująca za zryczałtowaną opłatą wypożyczanie filmów i seriali poprzez media strumieniowe, rozpoczęła wypożyczanie nowego serialu „Baby". Serial przedstawia grupę nastolatków, którzy wkraczają w prostytucję, traktując ją jako wspaniałą opowieść o „dojrzewaniu".


Zgodnie z prawem międzynarodowym i prawem federalnym Stanów Zjednoczonych każdy, kto uprawia seks komercyjny, a nie ukończył 18 lat, jest z definicji ofiarą handlu ludźmi. W prawdziwym skandalu, na którym opiera się scenariusz włoskiego serialu „Baby", matka jednego z nastolatków została aresztowana za handel seksualny.

W styczniu Narodowe Centrum ds. Wykorzystywania Seksualnego wraz z 55 innymi osobami, które przeżyły bądź zawodowo zajmują się handlem seksualnym, wysłało pismo do dyrektorów Netflix, aby wyrazić głębokie zaniepokojenie planowanej emisji serialu, który normalizuje seksualne wykorzystywanie dzieci i handel seksualny nieletnich jako „prostytucję".

- Pomimo, że Netflix znajduje się w ruchu #MeToo, wydaje się być całkowicie pozbawiony głosu w aspekcie wykorzystywania seksualnego - powiedział Dawn Hawkins, dyrektor wykonawczy Narodowego Centrum Wyzysku Seksualnego. – Pomimo oburzenia ze strony osób, które przeżyły handel seksualny, ekspertów z branży i dostawców usług społecznych, Netflix promuje handel seksualny, wybierając emisję „Baby ". Oczywiście, Netflix traktuje priorytetowo zyski, a nie ofiary nadużyć.

Serial ukazuje przemoc seksualną i trywializuje doświadczenia niezliczonych nieletnich kobiet i mężczyzn, którzy ucierpieli z powodu handlu seksualnego. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zostały podjęte działania, przeciwstawiające się temu działaniu Netflix.
Na podstawie: End Sexual Exploitation
https://endsexualexploitation.org/articles/netflix-baby-trivializes-teenage-sexual-exploitation/?fbclid=IwAR08AjJ9q5X64i74VFllUr3GZCz9gM0570H3snxDBn4-LhmEKpePngH8F_A

Artykuły powiązane