Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/madlay777uw/ftp/_wizytowka_/public/edu_eu/templates/dd_hairsalon_111/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

pomeroy

Wardell Pomeroy był najbliższym współpracownikiem i jednocześnie ulubieńcem Kinseya, człowiekiem, o którym ten mówił, że jest wyzwolonym ze sterotypów i bez granic.

K6

To Wardell Pomeroy był inicjatorem tzw. edukacji seksualnej dzieci, która miała otwierać je na doświadczanie swojej seksualności.

Pierwsze podręczniki edukacji seksualnej i filmy edukacyjne przygotowywał Wardell Pomeroy i inny współpracownik Kinseya, Paul Gebhard. Niektóre podręczniki z lat 60-tych, zmodyfikowane w nieznacznym stopniu wykorzystywane są do dzisiaj w programach edukacji permisywnej.

Pomeroy był też współinicjatorem i współtwórcą najważniejszych instytucji do dzisiaj działających na polu edukacji seksualnej SIECUS (Sex Information & Education  Council of the United States 1964) i SSSS (Society For the Scientific Study of Sex 1957). Wspólnie z innymi współpracownikami Alfreda Kinseya, Paulem Gebhardem, Clyde Martinem, Johnem Gagnonem, zajmował wysokie miejsce w zarządach tychże organizacji.

?Co by się wydarzyło, gdyby chłopiec miał stosunek ze zwierzęciem? Mniej więcej jeden na pięciu chłopców mieszkających w gospodarstwie lub odwiedzających je w czasie wakacji ma lub usiłuje mieć stosunek ze zwierzętami [?] z kucykami, cielętami, owcami,, świniami, a nawet kurczętami czy kaczkami. Psy są także do tego używane, koty zaŚ rzadziej? [Niektórzy] bardzo się przywiązują do konkretnego zwierzęcia [?] nawiązują miłosną relację ze zwierzęciem i [?] nie widzą niczego złego w tym zachowaniu, dopóki nie pójdą do szkoły, gdzie po raz pierwszy się dowiadują, że to, co zrobili jest nienormalne. Wtedy zaczynają się martwić i myśleć o sobie jako o potworach?.

podręcznik edukacji seksualnej (Pelikan Books, 1981)

?Kazirodztwo pomiędzy dorosłymi i małymi dziećmi może być doświadczeniem satysfakcjonującym i wzbogacającym [?].
Gdy istnieje wzajemne i nieegoistyczne zaangażowanie, a nie chęć posiadania czy też szukanie osobistej satysfakcji seksualnej, wtedy kazirodcze stosunki mogą się sprawdzić i sprawdzają się dobrze [?] Kazirodztwo, jak wcześniej napisałem może być doświadczeniem satysfakcjonującym i niegroźnym, a nawet wzbogacającym emocjonalnie?.

Magazine Variation, 1977

Skąd taka edukacja seksualna?


Alfred Kinsey i jego Instytut
Wardell Pomeroy
Planned Parenthood i Margaret Sanger
Wilhelm Reich