Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 05 sierpień 2016 21:07

Irlandzki Sąd Najwyższy uznał, że nienarodzone dziecko ma prawo do życia

Napisała

Sędzia irlandzkiego Sądu Najwyższego, Richard Humphreys, orzekł, że słowo "nienarodzony" w konstytucji irlandzkiej oznacza "nienarodzone dziecko" z prawem do życia, które "musi być traktowane poważnie" przez państwo. 
Powiedział też, że artykuł 42a konstytucji, wprowadzony przez referendum w 2012 roku, zobowiązuje państwa do ochrony "wszystkich" dzieci, a ponieważ "nienarodzony" jest "wyraźnie dzieckiem" Artykuł 42a stosuje się do wszystkich dzieci "przed i po narodzeniu".

"To ważny wyrok, który dostarcza argumentów w czasie, gdy media i działacze aborcyjni twierdzą, że nienarodzone dzieci powinny być pozbawione nawet najbardziej podstawowego prawa - prawo do życia", powiedziała Niamh Uí Bhriain z Instytutu Życia. "Sędzia Humphreys orzekł, że nienarodzone dzieci mają nie tylko prawo do życia, ale że państwo jest zobowiązane do zapewnienia im ??wszystkich praw przysługujących każdemu dziecku".

"To ciekawe, że w swojej decyzji Sędzia Humphreys oddalił jako całkowicie bezpodstawny, argument wysunięty przez państwo, że jedynym istotnym prawem nienarodzonego dziecka było prawo do życia", powiedziała.

"Decyzja ta przypomina nam, że jesteśmy ludźmi od momentu poczęcia, a że nasze prawa człowieka muszą być chronione" powiedziała rzecznik Instytutu Życia.

za http://liveactionnews.org

http://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/give-me-a-crash-course-in-the-rights-of-the-unborn-1.2746430