Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 15 styczeń 2017 22:11

Ponad 20. przywódców religijnych "poświęciło" czołowe centrum aborcyjne organizacji Planned Parenthood

Napisała

Uroczystość zorganizowała Coalition for Reproductive Choice (Religijna Koalicja dla Wyboru Reprodukcyjnego). Wydarzenie składało się z wystąpień aborcjonisty Willie Parkera, chrześcijańskich liderów, rabina reformowanego judaizmu, otwarcie homoseksualnego imama za pośrednictwem Skype, kapłanów hinduskich oraz tańców religijnych.

Dyrektor generalny gigantycznego centrum aborcyjnego, które zostało otwarte we wrześniu stwierdził, że owe ?święcenie? potwierdza "świętość wykonywanej przez nas pracy".

"Kobiety były przekonywane, że ta klinika jest jakimś złym miejscem, gdzie nie ma Boga" mówił Parker. Pro-liferzy według niego "przeklinają kobiety za podejmowanie ich świętych decyzji" oraz, że "odpowiedzią na te przekleństwa jest nasze błogosławieństwo".

Rabbi Michael Namath z Religious Action Center of Reform Judaism modlił się "Boże, niech twój duch spocznie na owych opiekunach, którzy są narzędziami Twojej woli".

Kapłani hinduistyczni z Marylandu recytowali modlitwy mające dać "dobre wibracje budynkowi".

DC Planned Parenthood

"To co owi przywódcy religijni robią jest zgodne z działalnością Coalition for Reproductive Choice", tłumaczył o. Frank Pavone, dyrektor organizacji Priests for Life, dla LifeSiteNews. "Właściwie jest to przykład używania imienia Boga nadaremno - gdy prosi się Go o pobłogosławienie czegoś czym się brzydzi".

"Nie ma fragmentu w Biblii gdzie Bóg błogosławił by coś złego", twierdzi o. Stephen Imbarrato z organizacji Priests for Life. "Wręcz przeciwnie, Bóg niszczy świat, gdy ten staje się zły, również ten los spotkał Sodomę i Gomorę za ich zło. W związku z tym nie ma niczego biblijnego w działalności tych przywódców religijnych, którzy poświęcili miejsce, gdzie giną dzieci, a kobiety są okaleczane".

coalition

 

"Poświęcenie tego centrum przez przywódców religijnych uświadamia nas, że mieszkamy w kraju, który nie przyjmuje do wiadomości, że tysiące nienarodzonych dzieci jest zabijanych każdego dnia" ? powiedział Imbarrato.

Według organizacji Planned Parenthood, jej działalność pozwala kobietom na "utrzymanie życia i to życia w obfitości". Biorąc pod uwagę, że działalność Planned Parenthood niszczy życie, a nie je daje, kojarzenie jej z Biblią zakrawa na ironię.

"Wniosek jest taki, że nie jest w autorytecie kościoła ? żadnego kościoła ? czynienie aborcji dobrą albo złą, akceptowalną czy nie" ? twierdzi Pavone. "Aborcja jest tym czym jest i jest zawsze zła. Nawet jeśli jakiś kościół na to zezwala czy toleruje to zjawisko, to autorytet tego kościoła jest fałszywy i nie powinno to być naśladowane".

Imbarrato oświadczył, że pobłogosławił Planned Parenthood na katolicki sposób: poświęcił granice zabudowań centrum prosząc Boga o to by doprowadził do jego zamknięcia.

"W przyszłym tygodniu, planuję dokonać bardziej obszernego błogosławieństwa" ? powiedział ojciec Imbarrato.

Archidiecezja Waszyngtońska zorganizowała mszę w intencji życia i marsz różańcowy w odpowiedzi na powołanie centrum aborcyjnego Planned Parenthood.

Liderzy narodowi pro-life, wraz z Troy Newmanem, Davidem Bereitem, Lauren Handy i Ojcem Frankiem Pavonem będą prowadzili protest przed budynkiem Planned Parenthood rano 26 stycznia, dzień przed Marszem dla Życia w Waszyngtonie.

Claire Chretien
Waszyngton, 13 stycznia 2017 (LifeSiteNews)

https://www.lifesitenews.com/news/faith-leaders-bless-new-dc-planned-parenthood?utm_content=buffer58c9a&utm_medium=social&utm_source=+lifesitenews%2Bfacebook&utm_campaign=buffer