Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 16 styczeń 2017 13:17

Szok! Wspiera przymusową aborcję i sterylizację. W przyszłym miesiącu będzie przemawiał w Watykanie

Napisała

Watykan zaprosił niekwestionowanego ojca współczesnego pro-aborcyjnego ruchu kontroli populacji by wygłosił wykład na nadchodzącej konferencji watykańskiej.

Wykład Dr Paula Ehrlicha, autora bestselleru z 1968 "Bomba populacyjna" został zaplanowany podczas konferencji w Watykanie między 27 lutego, a 1 marca, która będzie próbowała odpowiedzieć na pytanie "jak uratować świat naturalny." Stanfordzki biolog opowiada się za aborcją selektywną jak i również przymusową masową sterylizacją jako legalnymi środkami ograniczającymi wzrost populacji.

W swojej książce z 1968, Ehrlich posunął się do tego, by bronić przymusowej aborcji. Pisał: "Rzeczywiście uzgodniono, że represyjne prawa kontroli populacji, nawet jeśli zawierają zapisy o przymusowej aborcji, mogą zostać uznane za konstytucyjne (w USA) jeśli kryzys populacyjny będzie wystarczająco poważny, by zagrozić społeczeństwu."

Konferencja lutowa, zatytułowana "Biologiczna zagłada", zajmie się tym, co organizatorzy watykańscy nazywają ?nietrwałą nierównowagą? między populacją światową i tym, co ziemia jest w stanie wyprodukować. Wydarzenie jest wspólnie organizowane przez Papieską Akademię Nauk oraz Papieską Akademię Nauk Społecznych.

Organizatorzy watykańskiej konferencji przewidują, że jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu odwrócenia "zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka", to nawet "40% różnorodności biologicznej na Ziemi" zostanie zniszczonych "do końca tego wieku", włączając w to "większość" gatunków roślin.

"Nie ma możliwości na poprawę naszej sytuacji bez powszechnej adaptacji sprawiedliwości społecznej, zarówno w znaczeniu moralnym jak i w odniesieniu do kwestii przetrwania" -  przeczytać można w broszurze konferencji watykańskiej.

Biorąc pod uwagę zaproszenie Ehrlicha, mającego przemawiać na konferencji, to to jak Papieska Akademia rozumie "sprawiedliwość społeczną" zaczyna wyglądać złowieszczo.

W "Bombie populacyjnej", Ehrlich zapowiada "całkowitą utratę zdolności utrzymania ludzkości przez naszą planetę", co mogłoby zaowocować klęską głodu setek milionów. Jednak te zapowiedzi się nie sprawdziły, a teorie już dawno zostały podważone. Biolog przewidywał w 1968 roku, że połowa Amerykan wyginie do 1990. Indie i Chiny zwyczajnie wymrą. Do roku 2000 Anglia miała również przestać istnieć. Ehrlich twierdzi w swojej książce, że aborcja selektywna jest potencjalnie skutecznym narzędziem redukcji populacji co może pomóc zachować światowe zasoby naturalne. Wciąż broni tej tezy.

W wywiadzie z 2011, z Mara Hvistendahl, Ehrlich broni aborcji selektywnej zaczynając od tego, że "byłoby dobrym pomysłem pozwolić ludziom na podejmowanie takich decyzji, dzięki którym mogliby oni mieć mniej dzieci czy posiadać te, które by chcieli" dodając, że aborcja selektywna, a nawet dzieciobójstwo mogłoby być lepszym losem dla kobiet niż to, co czekałoby na nie w przeludnionym świecie.

"Dziecko może zostać zabite dzięki antykoncepcji, w czasie porodu lub też może zostać sprzedane do niewoli i umrzeć gdzieś w slumsach" - stwierdził w wywiadzie. "Mogłoby być ciekawe wiedzieć, jak wiele kobiet zostało skazanych na ten okropny los, gdy nie dopuszcza się do ich zabójstwa czy dzieciobójstwa".

W tym samym wywiadzie, Ehrlich broni również zasadności masowej i przymusowej sterylizacji, koncepcji wspomnianej w książce z 1977, której był współautorem, zatytułowanej "Ecoscience: Populacja, Zasoby i Środowisko" sugerującej, że masowa sterylizacja wraz z technologiami selekcji płci mogłyby być szczególnie efektywne przy kontroli wzrostu populacji.

Steven Mosher, dyrektor Instytutu Badań Populacyjnych, krytykuje decyzję Watykanu wybierającą Ehrlicha jako właściwego mówcę.

"Opinie Ehrlicha o skali zagłady biologicznej są zwyczajnie przesadzone jak i jego fałszywe zapowiedzi eksplozji populacyjnej ludzkości. Przerasta mnie próba odpowiedzenia na pytanie dlaczego Watykan daje grunt jego świeckim proroctwom o zagładzie" - twierdzi Mosher.

"Jest wielu wiarygodnych naukowców katolickich, których bazujące na faktach teorie powinny zostać podniesione przez ich Kościół. Co dalej? Zaproszenie Raúla Castro, by wypowiadał się na temat praw człowieka?" dodaje.

Kościół Katolicki nie tylko potępia aborcję, ale i represyjne metody kontroli populacji.

Zamiast widzieć ludzi jako "gęby do nakarmienia" czy "wytwórców zanieczyszczeń" lub też "twórców śladu węglowego", Kościół widzi każdą osobę jako unikalny i niepowtarzalny dar od Boga.

W swojej przełomowej encyklice z 1968 Human Vitae, która wyjaśnia na czym polega zło moralne antykoncepcji, Papież Paweł VI ostrzegał rządy krajów przed używaniem zakazanych metod kontroli urodzeń w celu rozwiązania "problemu demograficznego".

"Nie dopuśćcie nigdy do upadku dobrych obyczajów wśród waszych narodów! Nie pozwólcie stanowczo, żeby w życie rodziny, tej podstawowej komórki społeczeństwa, wprowadzono ustawowo praktyki sprzeczne z prawem naturalnym i Boskim!" - namawiał wtedy papież.

Paweł VI ostrzegał ludzi całego świata, że jeśli antykoncepcja stanie się społeczną normą, to da to rządom "groźną broń" do manipulacji wielkością populacji.

"Któż zabroniłby rządcom państw propagować metody antykoncepcyjne, jeśli uznaliby je za skuteczniejsze, co więcej, nawet nakazywać ich stosowanie członkom społeczeństwa, ilekroć uważaliby to za konieczne? W ten sposób doszłoby do tego, że ludzie pragnący uniknąć trudności związanych z przestrzeganiem prawa Bożego w życiu indywidualnym, rodzinnym czy społecznym pozwoliłoby władzy państwowej ingerować w najbardziej osobiste i intymne sprawy małżonków" - pisał papież.

Papież Franciszek również wyraźnie odrzuca kontrolę populacji jako metodę walki ze zmianami klimatu. W swojej encyklice Laudato Si? twierdzi: "Obwinianie wzrostu demograficznego, a nie skrajnego i selektywnego konsumpcjonizmu, jest sposobem na uniknięcie stawienia czoła problemom".

Biorąc pod uwagę zdecydowane potępienie przez Kościół aborcji, antykoncepcji i przymusowych środków kontroli populacji ograniczających demografię, wciąż pozostaje niewyjaśnione dlaczego obie Akademie Papieskie uznają znanego rzecznika kontroli populacji za odpowiedniego prelegenta ich konferencji.

To nie pierwszy raz, gdy adwokaci stanowisk przeciwnych katolickiej wierze są zapraszani do udziału w watykańskich konferencjach. Przywódcy obu Akademii Papieskich w czasie pontyfikatu Franciszka stawiali na podium znanych orędowników aborcji i kontroli populacji takich jak Ban Ki-moon czy Jeffrey Sachs.

W 2015 roku profesor Margaret Archer, dyrektor Papieskiej Akademii Nauk Społecznych zamknęła drzwi przed organizacją Centre for Family and Human Rights Institute (C-Fam), amerykańskiej instytucji badawczej pro-life, która monitoruje ONZ, po tym jak zgłosiła ona swoje wątpliwości wobec tego, że na konferencję dotyczącą zmian klimatu zaprasza się rzeczników aborcji i kontroli populacji. ?Jestem wyznaczona przez Papieża i odpowiedzialna wyłącznie przed nim. Obawiam się, że to wyłącza was i waszą grupę"- powiedziała wtedy wspomnianej organizacji.

Biskup Marcelo Sanchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk również w przeszłości zapraszał rzeczników aborcji i kontroli populacji na wydarzenia watykańskie. Był on krytykowany przez obrońców życia za pozbawione rezerwy poparcie dla kontrowersyjnych ONZ-owskich Celów Zrównoważonego Rozwoju, które jak ostrzegają pro-liferzy nie ukrywają, że włączają w program kontrolę populacji i aborcję. W zeszłym roku, Sorondo bronił faktu zaproszenia Berniego Sandersa, wówczas kandydata demokratów na prezydenta, który jest orędownikiem aborcji, by wystąpił na konferencji poświęconej ładowi społecznemu.

Na konferencji watykańskiej wystąpi również kardynał afrykański Peter Turkson, który w stwierdził w wywiadzie dla BBC w 2015, że kontrola urodzeń może być rozwiązaniem skutków zmian klimatu. Turkson, który od tego czasu zdążył zostać prefektem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, zrewidował swoją wypowiedź wyjaśniając, że gdy użył terminu "kontrola urodzeń" miał na myśli "odpowiedzialne rodzicielstwo" lub rozkładanie porodów kolejnych dzieci w czasie.


Pete Baklinski


LifeSiteNews

https://www.lifesitenews.com/news/experts-blast-vaticans-scandalous-decision-to-host-pro-abort-population-bom?utm_content=bufferc4dc9&utm_medium=social&utm_source=+lifesitenews%2Bfacebook&utm_campaign=buffer