Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 20 luty 2017 17:28

Dr Paul Ehrlich, proaborcyjny rzecznik ideologii kontroli populacji: Jestem zachwycony kierunkiem, w którym papież Franciszek prowadzi Kościół.

Napisała

Niekwestionowany ojciec proaborcyjnego, współczesnego ruchu kontroli populacji powiedział "LifeSiteNews", że jest ?zachwycony? kierunkiem w jakim papież Franciszek prowadzi Kościół Katolicki.

?Jestem zachwycony tym, że nowy papież prowadzi Kościół we właściwym kierunku?, napisał w rozmowie prowadzonej przez internet z LifeSiteNews, Dr Paul Ehrlich, autor bestselleru z 1958 roku The Population Bomb.

Stanfordzki biolog został zaproszony przez Watykan, by wygłosić wykład na konferencji zajmującej się ?ratowaniem świata naturalnego? przed wyginięciem, która odbędzie się pod koniec tego miesiąca.

Tytułem konferencji jest ?zagłada biologiczna?. Podczas konferencji zostanie podjęta kwestia, którą organizatorzy watykańscy nazywają naruszeniem równowagi ekologicznej między populacją światową, a zasobami produkcyjnymi planety. Wydarzenie jest sponsorowane przez Papieską Akademię Nauk oraz Papieską Akademię Nauk Społecznych.

Dr Ehrlich opowiada się tak za aborcją selektywną, jak i masową oraz za przymusową sterylizacją jako metodą ograniczania wzrostu populacji.

Ehrlich był wrogo nastawiony do Kościoła Katolickiego i jego nauczania odnośnie kwestii życia, zwłaszcza podczas pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI.

W swojej książce z 1994 roku The Stork and the Plow Ehrlich przekonywał, że ?najbardziej optymistyczną perspektywą zmiany pozycji Watykanu w kwestii antykoncepcji, która pozwoliłaby ludzkości zaakceptować potrzebę ochrony siebie samej, jest determinacja katolików spoza Watykanu ku wprowadzeniu tej zmiany?.

W swoim artykule ze stycznia 2013 (na dwa miesiące przed wyborem Franciszka na papieża) określił katolicyzm jako ?niebezpieczny?  za opór wobec antykoncepcji.

Z początku po rozpoczęciu pontyfikatu papieskiego Franciszka, Erlich nie przestawał krytykować papieża i Kościoła za sprzeciwianie się stosowaniu antykoncepcji:

-       w 2014 stwierdził, że ?papież i wielu biskupów są częścią prawdziwie złych i regresywnych sił na ziemi?, gdyż wciąż ?sprzeciwiają się stosowaniu antykoncepcji?.

-       w sierpniu 2015 roku nazwał encyklikę papieską Laudato Si? ?nonsensownymi majakami?, gdyż twierdziła, że kontrola populacji nie może być metodą rozwiązania problemów środowiska naturalnego.

-       w październiku 2015 roku apelował do papieża Franciszka, by zerwał z naukami Kościoła i opowiedział się za ?prawami kobiet i planowaniem rodziny?. Powiedział, że Franciszek ?musi baczyć, by jego komentarze nie wspierały Kościelnej obsesji na punkcie antykoncepcji i aborcji oraz objąć czołową pozycję we wsparciu praw kobiet i planowania rodziny.

Teraz jednak Ehrlich zmienił swoje podejście.

Od 2014 roku można bowiem przytoczyć kilkadziesiąt przykładów na to, że papież zmienia swój stosunek w kwestii tradycyjnego nauczania katolickiego dotyczącego antykoncepcji. To jest być może przyczyną zmiany stanowiska Ehrlicha.

Kościół katolicki przekazuje naukę w encyklice Humanae Vitae, że w każdy z osobna akt małżeński pozostaje otwarty na przekazywanie życia ludzkiego. Antykoncepcja jest określana jako ?zła sama w sobie? skoro niszczy prawą jedność i prokreacyjność aktu małżeńskiego.

"LIfeSiteNews" zapytała Ehrlicha o to w jakim kierunku Franciszek wydaje mu się prowadzić Kościół.

?Zdecydowanie większą troską cieszą się sprawy ochrony środowiska takie jak zakłócenia klimatyczne czyli >Szósta z kolei wielka zagłada<, która zagroziła przyszłym generacjom?, odpowiedział.

Czy widzi oznaki tego, że Franciszek może podjąć próbę zmiany nauki Kościoła w kwestii antykoncepcji?

?Myślę, że papież dostrzega zagrożenie stojące przed przyszłymi pokoleniami oraz samozaparcie społeczne objawiające się przeludnieniem?, stwierdził.

?Idea planowania rodziny przy użyciu współczesnych środków antykoncepcyjnych jest jedynym etycznym rozwiązaniem. Jeśli stanie się ona powszechnie dostępna, to w znacznym stopniu ograniczy ona częstotliwość dokonywania zabiegów aborcyjnych. Znacznie przyczyniłoby się to również do poprawy warunków zdrowotnych kobiet oraz ich edukacji. Franciszek jest znakomitym i pełnym współczucia człowiekiem - myślę, że wnioski nasuwają się same?, dodał.

Czy będzie on przekonywał na swoim wykładzie, na nadchodzącej konferencji watykańskiej, by Kościół zmienił swoje nauczanie w stosunku do antykoncepcji?

?Przygotowuję wykład wspólnie z kolegą i jeszcze nie jest skończony. Podejmiemy o tym decyzję, gdy spotkamy się w Rzymie?, powiedział.

Michael Pakaluk, piszący dla portalu ?Crux Now?, określił wizję uhonorowania ?wściekłego pogromcy Kościoła? przez Watykan za ?koszmarną?.

?Ehrlich nie rozważa, czy aborcja i antykoncepcja są dobrymi metodami kontroli populacji: jego głównym przekazem jest ich wprowadzenie. W związku z tym zaproszenie go, by odpowiadał na pytanie o populację jest przewrotnym przyjęciem jego przykazań etycznych?, napisał 8 lutego w tekście zatytułowanym By inviting enemies of Church, papal academies risk perfect storm (Zapraszanie wrogów kościoła, akademie papieskie szykują się na najgorszy scenariusz).

?Ehrlich nie zmienił swoich poglądów przez 60 lat (...) Jego wykład na konferencji watykańskiej ma być wkładem w podważanie nauki Kościoła?, napisał Pakaluk.

"LifeSiteNews" poprosiło Stolicę Apostolską, by odniosło się do wątpliwości podnoszonych w związku z tym, że zaproszenie Ehrlicha może wywołać wrażenie zarówno wśród wiernych i niewierzących, że Kościół Katolicki już nie stoi w obronie prawdy o świętości ludzkiego życia oraz jedności i prokreacji związku małżeńskiego. Nie było odpowiedzi.

"LifeSiteNews" skontaktował się również z organizującymi konferencję akademiami papieskimi. Zapytano je dlaczego przeciwny życiu, rodzinie i katolicyzmowi uczony został zaproszony, by dać wykład podczas ich zajęć. Nie było odpowiedzi.

Steven Mosher, prezes Population Research Institute, powiedział, że nie był zaskoczony rzekomą zmianą stanowiska Ehrlicha w stosunku do katolicyzmu biorąc pod uwagę kierunek w jakim papież Franciszek zdaje się kierować Kościół.

?To oczywiste, że profesor Ehrlich jest ?zachwycony?. Dlaczego by nie? Ten sam kościół, który oczerniał przez lata, teraz jest wyraźnie otwarty na jego apokaliptyczne poglądy?, powiedział "LifeSiteNews".

Reggie Littlejohn, założyciel Women?s Rights Without Frontiers, który walczy z ludobójstwem selektywnym i przymusową aborcją w Azji, nazwał poglądy Ehrlicha ?nie do pogodzenia z podstawowymi naukami Kościoła Katolickiego?.

?Ehrlich stwierdził, że kobietom nie powinno się pozwalać do posiadania tylu dzieci ile chcą oraz porównał dzieci do odpadów. Jest on przeciw-kobietom, przeciw-dzieciom i właściwie nieludzki. Ten sposób myślenia doprowadził do wprowadzenia w Chinach polityki jednego dziecka?, powiedział "LifeSiteNews".

To nie pierwszy raz, gdy przeciwnicy wiary katolickiej są zapraszani do udziału w konferencjach watykańskich. Przywódcy obu Akademii Papieskich ostatnio, podczas pontyfikatu Franciszka, zaskakują coraz bardziej zapraszając na katedrę największych rzeczników aborcji i kontroli populacji. W tym Ban Ki-moona oraz Jeffrey Sachsa.

LifeSiteNews przygotowała petycję proszącą papieża Franciszka, by odwołał wykład Ehrlicha na konferencji watykańskiej oraz prośbę o to, żeby Watykan nie popierał tego stanowiska.

Petycję można podpisać tutaj

https://lifepetitions.com/petition/stop-ehrlich

 

9 lutego 2017 roku

LifeSiteNews

Pete Baklinski

https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-interview-pro-abort-population-controller-thrilled-with-direction?utm_source=LifePetitions%20petition%20signers&utm_campaign=6a7f0991ba-Catholic_1_171_17_2017&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-6a7f0991ba-398802637