Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 02 luty 2019 21:50

Cztery mity na temat nowego prawa aborcyjnego w Nowym Jorku

Napisane przez Redakcja

Zmiany w ustawie o aborcji w stanie Nowy Jork, pozwalające na zabicie dziecka do 9. miesiąca ciąży, spowodowały zamieszanie zarówno wśród działaczy pro-life jak też u osób popierających aborcję. Począwszy od tego, kto może mieć dostęp do później aborcji. Poniżej obalamy najważniejsze mity i podajemy fakty dotyczące ustawy.  


Mit nr 1: Nowojorskie prawo zezwala na późne aborcje jedynie wówczas, gdy zdrowie matki jest zagrożone.
PRAWDA: Określenie „zagrożone zdrowie matki” dotyczy – zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 r. – wszystkich czynników, istotnych dla dobrego samopoczucia pacjenta: fizycznych, emocjonalnych, psychologicznych, rodzinnych a także wieku kobiety. Oznacza to zatem, że aborcji do 9. miesiąca będzie można dokonać z powodu dowolnej przyczyny: tego np. że matka źle się czuje z zaawansowaną ciążą, że jest psychicznie niegotowa lub zbyt dojrzała wiekowo.

Mit nr 2: Kobiety umrą bez późnej aborcji.
PRAWDA: Celowe zabicie przedwcześnie urodzonego dziecka nigdy nie jest konieczne, aby uratować życie matki.
Wielu lekarzy podkreśla:
- „Nie ma ani jednego stanu płodu czy matki, który wymagałby aborcji w trzecim trymestrze ciąży” – podkreśla dr Omar L. Hamada, certyfikowany ginekolog.
- „Jako lekarz uprawniony do wykonywania zawodu muszę powiedzieć publicznie i jednoznacznie, że NIGDY nie ma medycznego powodu, aby zabić dziecko, które jest już w stanie przeżyć samodzielnie. Kiedy komplikacje ciąży zagrażają życiu matki, doprowadzamy do porodu dziecka wcześniej, ZAWSZE robiąc  wszystko, by to było bezpiecznie także dla dziecka” – dr David McKnight, ginekolog od ponad 30. lat.
- W poniższym filmie, były aborcjonista, dr Anthony Levatino, wyjaśnia, dlaczego aborcja nigdy nie jest konieczna:
https://youtu.be/ysl1tRnk-ig

W tych sytuacjach,  których życie matki jest bezpośrednio zagrożone, lekarz może wykonać cesarskie cięcie, które uratuje matkę i daje szansę uratowania dziecka. Lub też może popełnić późną aborcję, która zajmie co najmniej dwa dni, po których kobieta urodzi martwe dziecko. Zdecydowanie szybciej i bezpieczniej jest przeprowadzić cesarskie cięcie niż poddać kobietę późnej aborcji. Zwłaszcza że dzieci urodzone po 21. tygodniu przeżywają i rozwijają się, gdy otrzymają właściwą pomoc medyczną.

Mit nr 3: Późne aborcje są konieczne w przypadku anomalii płodu.
PRAWDA: Jak stwierdził dr Hamada w cytacie powyżej, nie istnieje ani jeden stan płodowego, który wymagałby aborcji. Jeśli rodzice otrzymują trudną diagnozę prenatalną dla nienarodzonego dziecka, jego zabicie absolutnie nie jest medycznie konieczne. Przedstawiciele przemysłu aborcyjnego próbują przekonać, że abortując chore dziecko, kobieta uniknie kolejnych tygodni smutku, który odczuwa, nosząc je pod sercem. Badania pokazują, że jest wręcz przeciwnie: kobiety, które kończą ciążę z powodu diagnozy prenatalnej, cierpią na depresję, odczuwają żal i mają poczucie winy z powodu aborcji. Izolują się też społecznie i czują smutek, gdy przypominają sobie o ciąży. Natomiast kobiety, które donoszą do końca dziecko z trudną diagnozą, często stają się emocjonalnie i psychicznie przygotowane na jego odejście i mają „poczucie wdzięczności i pokoju z powodu pojawienia się ich dziecka" (Perinatal Hospice and Palliative Care). Także obawa, że dziecko po urodzeniu będzie cierpieć zazwyczaj jest nieuzasadniona. Neonatolog Dr. Elvira Parravicin podkreśla, że dzieci z wadą odchodzą spokojnie. Najpierw staje=ą się spokojne, potem przestają oddychać i następuje zatrzymanie akcji serca.


Mit nr 4: Późne aborcje są w Stanach rzadkością.
PRAWDA: Według najnowszych danych w Stanach Zjednoczonych około 20% aborcji dokonuje się po 20. tygodniu ciąży, czyli zabija się 20% wcześniaków. Kobiety nie potrzebują aborcji lecz potrzebują wsparcia i zasobów, aby mogły jak najlepiej wychowywać dzieci.

https://www.liveaction.org/news/four-myths-new-york-abortion-truth/?fbclid=IwAR0BlF8cB72McHo_qZU1bZyUHAWCVTNzdowlibJ9xzDufyafRIYrkiqHh7o