Wydrukuj tę stronę
sobota, 09 marzec 2019 14:16

Projekt ustawy aborcyjnej Illinois. W czym chce „wyprzedzić” Nowy York?

Napisane przez Redakcja

Kolejny stan USA chce poszerzyć barbarzyńskie prawo. Frakcja lewicowa w Illinois przedstawiła projekt, który usunąłby wszelkie zabezpieczenia życia nienarodzonych i zlikwidował klauzulę sumienia dla pracowników służby zdrowia.


„Każda osoba, która zajdzie w ciążę, ma fundamentalne prawo do kontynuowania ciąży i porodu lub do aborcji. Ma też prawo do samodzielnego podejmowania decyzji o wyborze” – stwierdza projekt ustawy „House Bill 2495” – „Natomiast zapłodnione jajo, zarodek lub płód nie ma niezależnych praw” – stwierdza dalej. Projekt ustawy obejmuje również wiele sposobów zachęcania do aborcji nieletnich, podważając przepisy dotyczące powiadomień rodzicielskich (HB 2467). W ten sposób umożliwia też Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny wykorzystanie środków publicznych na opłacenie aborcji.
Projekt ustawy posuwa się jeszcze dalej, niż wprowadzone w styczniu bieżącego roku prawo w Nowym Yorku.  Już nie tylko umożliwia w sposób zawoalowany lecz wprost usuwa ograniczenia w zakresie wszystkich metod aborcji, stosowanych na  jakimkolwiek etapie ciąży, usuwa wszelkie wymagania dotyczące zapewnienia opieki medycznej dziecku, które przeżyło próbę przerwania ciąży, i podważa już niemal całkowicie ochronę sumienia pracowników służby zdrowia.
Proponowane ustawodawstwo stanowiłoby też – podobnie jak w Nowym Yorku – że każdy wykwalifikowany „pracownik służby zdrowia" może dokonywać aborcji. Chodzi między innymi o lekarza, pielęgniarkę z zaawansowaną praktyką, asystenta lekarza". To oznacza, że wiele osób z ograniczonym wykształceniem medycznym mogłoby legalnie dokonywać aborcji. A to z kolei oznacza, że na tak poważną ingerencję w ciało kobiety, jaką jest aborcja, pozwala się ludziom o coraz mniejszych kompetencjach medycznych. Frakcje lewicowe wydają się tu nie tylko nie szanować życia dziecka lecz także ignorować zdrowie – a nawet życie matki. Co więcej:  projekt ustawy jest napisany tak szeroko, że sankcjonuje też bardzo niebezpieczną dla kobiety samodzielną aborcję, która coraz częściej jest promowana przez część frakcji „pro-choice”.
Obserwując zmiany prawne dotyczące aborcji w USA, wyraźnie widać że poszerza się coraz bardziej krąg dzieci nienarodzonych, które można zabijać zgodnie z prawem. A pod pozorem „dobra matki” naraża się ją na coraz większą możliwość utraty zdrowia, a w krańcowych przypadkach – nawet życia.
Obrońcy prawa do życia w Illinois udostępnili  dla mieszkańców stanu USA, by przeciwdziałać wprowadzeniu tej ustawy. Każda deklaracja to mocny sygnał, że tysiące osób chcą prawa, które chroni życie nienarodzonych.
Na podstawie: Live Action
https://www.liveaction.org/news/illinois-abortion-extreme-new-york?fbclid=IwAR1CMCkMgIwXQvnnhF9aBNplqHY9Z4cflP2uhz5T80_wb9TXG_PxNwZyIKs

Artykuły powiązane