Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 30 maj 2019 11:51

Netflix zapowiada bojkot stanu Georgia. „Fabryka beznadziei” przeciwna zakazowi aborcji

Napisane przez Redakcja

Netflix Inc poinformował we wtorek, że przemyśli swoje inwestycje w produkcję filmową i telewizyjną w stanie Georgia, jeśli zostanie tam wdrożone nowe prawo broniące życia dzieci poczętych – informuje serwis rp.pl.

Jedna z największych na świecie telewizji internetowych zapowiedziała, że jej głównym celem jest wspieranie organizacji i ludzi zajmujących się „obroną podstawowych praw człowieka”. Zdaniem przedstawicieli Netflixa takim właśnie prawem jest prawo do aborcji na życzenie.

„Zatrudniamy wiele kobiet, pracujących nad produkcjami w Georgii, których prawa, wraz z milionami innych, zostaną poważnie ograniczone przez to prawo”, stwierdził w wydanym oświadczeniu Ted Sarandos, szef Netflixa ds. treści.

„Będziemy współpracować z Amerykańskim Związkiem Swobód Obywatelskich (ACLU) i innymi grupami, aby walczyć z tym prawem w sądzie. Biorąc pod uwagę, że prawodawstwo nie zostało jeszcze wdrożone, będziemy nadal tam produkować nasze filmy, jednocześnie wspierając partnerów i artystów, którzy zdecydują się tego nie robić. Natomiast jeśli prawo kiedykolwiek wejdzie w życie, ponownie zastanowimy się nad całym naszym inwestowaniem w Georgii” – podkreślił Sarandos.

7 maja Brian Kemp gubernator Georgii podpisał przepisy zakazujące aborcji po tym, gdy lekarz może wykryć bicie serca dziecka, czyli około szóstego tygodnia ciąży. Nowe prawo ma wejść w życie 1 stycznia 2020 roku.

Źródło: rp.pl / Netflix

http://www.pch24.pl/netflix-zapowiada-bojkot-stanu-georgia--fabryka-beznadziei-przeciwna-zakazowi-aborcji,68590,i.html#ixzz5pPNT41Yi

 

https://www.pch24.pl/netflix-zapowiada-bojkot-stanu-georgia--fabryka-beznadziei-przeciwna-zakazowi-aborcji,68590,i.html