Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 29 październik 2019 10:45

Północnoirlandzka partia pro-life opuszcza zgromadzenie, zatrzymując uchwałę, która mogła powstrzymać radykalne prawo aborcyjne

Napisane przez Redakcja

Niestety, próby organizacji Citien Go, by powstrzymać wprowadzenie w Irlandii Północnej najbardziej radykalnego prawa aborcyjnego w Europie, nie powiodły się.


Demokratyczna Partia Unionistyczna (Democratic Unionist Party) podjęła ostatnią próbę, aby wprowadzić i uchwalić ustawę o Obronie Nienarodzonego Dziecka tuż przed północą 21 października. Mogłoby to powstrzymać aborcyjną zmianę prawa.
Jednakże z powodów proceduralnych ustawa nie mogła zostać rozpatrzona. Irlandzkie prawo nie zezwala na procedowanie dopóki nie zostanie wybrany nowy marszałek nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Irlandii Północnej.
Obecnie system parlamentarny Irlandii Północnej wymaga do podjęcia jakiejkolwiek decyzji, obecności obu stron: partii nacjonalistycznych (tradycyjnie strzegących suwerenności Irlandii) oraz partii zwolenników unii z Wielką Brytanią.

Pomimo naszej petycji, która zgromadziła prawie 100 000 podpisów w ciągu kilku godzin, przedstawiciele partii Sinn Fein nie stawili się na Zgromadzeniu. Niezbędna była w tej sytuacji zgoda jedynej reprezentowanej partii nacjonalistycznej, Socjaldemokratycznej Partii Pracy (SDLP), która odmówiła niestety uczestnictwa, a jej członkowie gremialnie wyszli z sali obrad (mimo, że sama partia uważa się za partię pro life!).
W konsekwencji, wybór marszałka i przegłosowanie uchwały, chroniącej życie nienarodzonych, okazało się niemożliwe. Skutkiem tego w Irlandii Północnej obowiązuje teraz reżim najbardziej radykalnego prawa aborcyjnego w całej Europie.
To straszna wiadomość, szczególnie, biorąc pod uwagę, jak blisko było do zatrzymania tej zmiany - pisze w swoim liście Paweł Woliński i zespół CitizenGO.

A to pokazuje jak bardzo u nas, w Polsce, potrzebujemy dbać o takie przekazywanie faktów dotyczących aborcji i takie wychowanie, by zabójstwo nienarodzenego dziecka było nie do przyjęcia.