Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 25 listopad 2016 12:32

Szkocja: Centrolewicowy rząd Nicole Sturgeon finansuje seks-edukację dla dwulatków.

Napisała

Rząd Nicoli Sturgeon oraz Unia Europejska płacą za lekcje dotyczące seksualności i identyfikacji płciowej dla dwulatków i starszych dzieci.

I płacą za rozwinięcie programu, który pozwala ?artystce- badaczowi?, która pracuje z dziećmi dwuletnimi i starszymi jak również decydentom tworzącym prawo zachęcać małe dzieci do rozmów o seksie.

 Szokujący projekt, finansowany przez Szkocki Rząd i Unię Europejską rzuca światło na wątpliwej jakości edukację serwowaną przez SNP [red.centrolewicowa partia Szkocji, której liderem jest obecna premier Szkocji, Nicole Sturgeon] po tym jak zostali ostro skrytykowani za ich osiągniecia w szkołach.
Przerażająca koncepcja ?Gendersaurus Rex?- która jest promowana i opłacana przez podatników poprzez Imaginate Creative Project stawia pytanie: ?Jak możemy mówić o byciu queer poza naszą seksualnością?""Jak możemy mówić o seksualności i dzieciach jednocześnie, tak by nie być  posądzonym o wywoływanie widma pedofili?" - pyta artystka Eilidh MacAskill.

Dziwaczne koncepcje, których adresatami są małe dzieci, rozzłościły rodziców, którzy uważają, że ich synowie i córki nie powinni uczestniczyć w zajęciach dotyczących takich skomplikowanych tematów.

Na witrynie internetowej Imaginate można przeczytać: "Nasz Kreatywny Program Edukacyjny współpracuje ze szkołami, władzami lokalnymi i Edukacją Szkocji [red. agencja rządu szkockiego, której zadaniem jest polepszanie jakości edukacji w kraju], by wspierać uczniów, nauczycieli i innych pedagogów "twórczego rozwoju?.

n42

Rząd Nicole Sturgeon finansuje kontrowersyjny projekt dla małych dzieci

W materiałach promocyjnych ?Gendersaurus Rex? czytamy: "Chodzi o taką pracę, która może przemówić bezpośrednio do dziecka, którego płeć różni się od tej przypisywanej przez społeczeństwo (?gender variant?), do dziecka queer, do homoseksualnego dziecka, do dziecka, którego płeć biologiczna i społeczna są zgodne (?cis-gender child?), ale które może czuć się ograniczone oczekiwaniami, wynikającymi z bycia dziewczyną lub chłopakiem.
Chodzi o to, by wykorzystać moc sztuki jako miejsca na zadawanie pytań, kwestionowanie, obalanie [mitów], ukrycie się, ubłocenie, przestawienie, odwrócenie i schronienie od ucisku codziennego życia.
Możemy porozmawiać o tym z trzylatkiem bez wchodzenia w szczegóły, chyba, że jest to właściwe".

Rząd zakłada, że koncepcja stworzona przez artystkę Eilidh MacAskill jest niewłaściwa, jednak mimo to otrzymała finansowanie. Jest finansowana częściowo przez inicjatywę rządową, dysponującą budżetem 2 milionów funtów.

n43

Wczesne lata edukacji to edukacja seksualna małych dzieci

 

Projekt wyraźnie zaznacza, że jest kierowany do dzieci "cis-płciowych", które identyfikują się z płcią, z jaką się urodziły i stwierdza, że będzie koncentrować się na nich, ponieważ mogą one czuć się "uciskane".

Artystka stwierdza: "Ja wiem, że to jest skalista ziemia i wyczułam niepokój związany z samą ideą spojrzenia na seksualność i dzieci jednocześnie.

Ale to coś więcej dla ludzi, niż rozmowa o tym z kim chcą uprawiać seks i wiemy, że jakiekolwiek wyciszanie tematu i tworzenie tabu wokół dzieci i ich ciał zawsze prowadzi do kłopotów, więc porozmawiajmy o tym".

Na stronie Genderasaurus Rex artystka, która pisze, że pracuje z dziećmi w wieku od dwóch do pięciu lat, mówi też o gwałtach i przemocy.

 

n44

Program jest ukierunkowany na małe dzieci

Odwołuje się nawet do piosenkarza Davida Bowie i faktu, że uprawiał seks z nieletnimi, o czym pisze na swojej stronie przeznaczonej dla dzieci i ich rodziców.

Pisze: "Od śmierci Bowie stałam się świadoma jego seksualnych doświadczeń z nieletnimi groupies na scenie muzycznej Los Angeles lat 70-tych...  Choć nadal czuję, że ważne jest, aby wychwalać jego muzykę i wpływ, jaki miał na życie wielu ludzi, to oczywiście nie toleruje tych aktów, które mają charakter wykorzystania, nawet jesli ma to miejsce za zgodą, bez względu na to, kto je popełnia. Jeśli chodzi o projekt Gendersaurus, sytuacja ta otwiera dyskusję, na temat tego, w jak różny sposób reagujemy na niewłaściwe zachowanie wobec dzieci i młodzieży, w zależności od tego, kto jest sprawcą".

Nie wiadomo, ile pieniędzy MacAskill, zamieszkująca Glasgow, otrzymała za projekt, jednak jasno powiedziała, że otrzymała finansowanie, by pracować z "decydentami politycznymi".

Jeden z rodziców powiedział: "Sam pomysł, że ktoś może uzyskać dostęp do mojego dziecka, aby  włożyć mu w głowę te idee jest, szczerze mówiąć, przerażający. Absolutnie sprzeciwam się temu projektowi, a fakt, że jest to finansowane ze środków publicznych jest obrzydliwy".

Imaginate zostało poproszone o komentarz, jak również pani MacAskill, jednak nikt nie udzielił żadnego komentarza.

W ubiegłym roku Nicole Sturgeon zwołała główny szczyt liderów edukacji po tym jak została miażdżąco skrytykowana z powodu żałosnego stanu edukacji w szkołach.

Rzecznik szkockiego rządu zaprzeczył, jakoby projekt Imaginate był finansowany i miał być realizowany w Szkocji, jednak na stronie internetowej Imaginate można przeczytać, że projekt jest finansowany przez rząd Szkocji.

 

n45

Strona informuje, że projekt jest finansowany przez Szkocki Rząd

 

W marcu został ogłoszony przez Fionę Hyslop, Sekretarza ds. Kultury, Europy i Spraw Zagranicznych, Fundusz Expo Festiwalu w Edynburgu należący do Rządu Szkocji.

W informacjach prasowych podaje: "Platformy Imaginate będą celebracją i prezentacją szkockich artystów, którzy konsekwentnie tworzą dzieła światowej klasy dla dzieci i młodzieży".

Według informacji prasowej program otrzymał 89.700 funtów.

 

Autor: Siobhan McFadyen

 

Oryginalny artykuł:
http://www.express.co.uk/news/uk/730924/Nicola-Sturgeon-SNP-government-funds-sex-education-for-two-year-olds


Więcej informacji :

http://www.christian.org.uk/news/preschool-lessons-sexuality-queerness-difference-funded-scottish-taxpayers/

http://www.imaginate.org.uk/creative-development/research-artist/


https://gendersaurusrex.wordpress.com/


Link do petycji do Rządu Szkockiego (dla szkockich podatników):
http://citizengo.org/en/fm/38853-dont-let-gov-use-your-money-fund-sexuality-queerness-and-difference-lessons-preschool