Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 15 styczeń 2017 21:35

Transgenderowy program dla 7-latków w szkołach w Wielkiej Brytanii

Napisała

Do brytyjskich szkół podstawowych trafia właśnie książka działacza LGBT dotycząca "medycznej zmiany płci". Dzieci już w wieku siedmiu lat będą poddane oddziaływaniu ideologii gender.

Sfinansowana za pieniądze podatników książka CJ Atkinson'a "Can I Tell You About Gender Diversity" (Czy mogę opowiedzieć Ci o różnorodności płci), została zatwierdzona przez Departament ds. Edukacji Zjednoczonego Królestwa. Wskazuje ona nauczycielom, rodzicom i uczniom, by nie używali języka sugerującego istnienie tylko dwóch płci. Omawia również sposób, w jaki zastosowanie blokerów hormonów przez fikcyjną 12-latkę, zatrzymuje jej dojrzewanie, doprowadzając do zmiany w chłopca.

Wielu przywódców religijnych i polityków w Wielkiej Brytanii, określa książkę "szkodliwą".

- Nazywamy to trans-paniką - stwierdził autor w wywiadzie dla "The Guardian". "To obrzucanie błotem musi się skończyć. Powoduje ono prawdziwe szkody". Atkinson cytował w wywiadzie wysokie statystyki prób samobójczych wśród młodzieży transpłciowej. "Świat się zmienia" - argumentował. "Potrzebna jest taka właśnie książka".


z2Czego dowiedzą się dzieci ze szkolnej lektury?

60-stronnicowy podręcznik jest częścią serii "Can I Tell You", która obejmuje zagadnienia takie jak zaburzenia odżywiania, depresję i autyzm. "Can I Tell You About Gender Diversity" rozpoczyna się akapitem:

Nazywam się Kit i mam 12 lat. Mieszkam w domu z mamą i tatą, i naszym psem Pickle. Kiedy się urodziłem, lekarze powiedzieli mamie i tacie, że mają córeczkę, więc tak wychowywali mnie moi rodzice przez kilka pierwszych lat mojego życia. To się nazywa przypisaniem płci żeńskiej przy urodzeniu. Nigdy nie byłem szczęśliwy jako dziewczynka.

Postać Kit następnie zaczyna używać środków blokujących pokwitanie, by przejść zmianę płci i "zatrzymać moje ciało w rozwijaniu się w taki sposób, który sprawia, że jestem nieszczęśliwy".

"Zmianę płci" Kit wiąże się z noszeniem chłopięcych ubrań, używaniem męskich zaimków i zmianą jej metryki urodzenia, tak by widniało w niej imię Christopher zamiast Kit. Postać omawia również możliwość operacji chirurgicznej, a także brania testosteronu w wieku 16 lat, tak by jej ciało mogło przejść podobne zmiany pokwitania jak u chłopców.

 

Oszałamiający wachlarz terminologii

Płeć i seksualność są opisane w książce "oszałamiającym wachlarzem alternatywnych terminów", jak określił to "Daily Mail" obejmujących takie pojęcia jak cisgender dla dzieci, "które myślą o swojej płci jako o zgodnej z płcią, z jaką się urodziły", jak również panromantic [red. Czujący - niekoniecznie seksualny - pociąg do wszystkich płci], interseksualny [red. mających cechy płciowe męskie i żeńskie], genderqueer [red. kategoria obejmująca wszystkie płcie nie ograniczając się do męskiej i żeńskiej] i xe [red. zaimek osobowy opisujący trzecią osobę liczby pojedynczej rodzaju neutralnego].

Określenia takie jak "panie" i "panowie" oraz "chłopcy" i "dziewczęta" są potępione w książce, żeby nie dyskryminować uczniów transpłciowych.

Atkinson, który określa się jako "queer" i preferuje zaimki "they", "their" i "them" [red. formy zaimków osobowych neutralnych płciowo: oni, ich] - twierdzi, że aktywiści wcale nie chcą zepsuć wszystkiego, tak by w niczym nie było sensu, oni raczej postrzegają siebie jako "otwierających" tak, by każdy "mógł mieć dostęp do wszystkiego".

 

Kto jeszcze za tym stoi?

Dystrybuowana przez Educate & Celebrate, podmiot finansowany przez rząd Wielkiej Brytanii, który działa, by "przekształcać szkoły i organizacje w miejsca przyjazne LGBT+" książka "Can I Tell You About Gender Diversity"  jest zapowiadana przez londyńskie wydawnictwo Jessica Kingsley Publishers jako "pierwsza książka wyjaśniająca medyczną zmianę płci dla dzieci w wieku siedmiu lat i powyżej".

Według rzecznika wydawcy, książka została zamówiona z powodu niewystarczających zasobów w szkołach.

"Wprowadzenie neutralnych płciowo toalet i niebinarnych zaimków osobowych to są ważne pierwsze kroki, ale zdecydowanie brak materiałów dla nauczycieli, rodziców i samych dzieci" - wyjaśnił rzecznik. "Ta książka wywoła dyskusję w klasie i w domu, odpowiadając na trudne pytania, jakie dzieci mogą mieć na temat różnorodności płci".

Egzemplarze książki zostaną wysłane do 120 szkół prezentujących "najlepsze praktyki", z którymi współpracuje Jessica Kingsley. Wydawca spodziewa się setek dyrektorów szkół zainteresowanych zakupem "Can I Tell You About Gender Diversity"

 

Oburzenie

Sprzeciw wobec tej książki wyraziło przynajmniej jedno z mediów, a także przedstawiciele brytyjskiego rządu i środowisk religijnych.

Sarah Vine z "The Daily Mail" skrytykowała ją w prowadzonej przez siebie rubryce, wzywając do powstrzymania tego "nonsensu".

"Próbując poprawić jakość życia znikomej mniejszości, zagrażamy zdrowiu psychicznemu - i tak mam zamiar to powiedzieć "normalnych dzieci" - napisała Vine. "Nadszedł czas, aby położyć kres temu nonsensowi".

"Myślę, że wprowadzenie elementu niepewności do umysłów, jest szkodliwe dla dzieci", powiedział były przewodniczący Partii Konserwatywnej Tory Lord Tebbit.

Poprzedni rektor Wellington College stwierdził, że szacunek dla wszystkich, obejmuje także tych, którzy wierzą w tradycyjne wartości.

"Musimy szanować uczucia wszystkich, w tym nauczycieli i rodziców, którzy chcą iść tradycyjnym nurtem" - stwierdził Anthony Seldon.

Anglikański biskup Chester, Peter Forster, zauważył, że książka nie pomoże w rozwiązywaniu problemu dezorientacji płciowej, dodając:  "Prawdopodobnie będzie siać więcej zamieszania niż jasności".

 

Wzmacnianie problemu

Eksperci w dziedzinie zdrowia psychicznego również stwierdzili, że promowanie dezorientacji płciowej i podejmowanie interwencji medycznych jest szkodliwe dla dzieci.

"Tożsamość płciowa" nie jest oddzielona od płci biologicznej, zgodnie z raportem dr Paul'a McHugh, byłego szefa psychiatrii w szpitalu Johns Hopkins i wybitnego profesora psychiatrii na Johns Hopkins University oraz Lawrence Mayera, profesora statystyki i biostatystyki Uniwersytetu w Arizonie z sierpnia 2016 roku.

"Hipoteza, że tożsamość płciowa jest wrodzoną, stałą właściwością człowieka, która jest niezależna od płci biologicznej, że osoba może być mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety lub kobietą uwięzioną w ciele
mężczyzny "nie ma poparcia w dowodach naukowych" - informuje raport. Badacze zajęli się również problemem diagnozowania zaburzenia płci u dzieci: większość z nich z tego wyrośnie, a próby popychania ich w kierunku  akceptacji stanu "transpłciowości" tylko pogłębiają ich dezorientację.

"Dzieci są szczególnym przypadkiem, jeśli chodzi o kwestie transpłciowe. Tylko niewielka liczba dzieci, które identyfikują się w dzieciństwie jako płeć przeciwna będzie nadal to robić w wieku dojrzewania lub w dorosłości" - twierdzą naukowcy.

Niektóre z interwencji medycznych opisywanych w książce Atkinsona występują  w raporcie jako szczególnie szkodliwe dla dzieci. Naukowcy znaleźli "mało dowodów naukowych" dla wartości terapeutycznej takich zabiegów i określili interwencje medyczne związane z niezgodnością płci u młodzieży "obszarem szczególnego zaniepokojenia".

Ukierunkowywanie kogokolwiek, by odgrywał rolę przeciwnej płci poprzez operację lub zabiegi chemiczne jest szkodliwe - stwierdzili autorzy raportu. Dorośli, którzy decydują się na operacje zmiany płci doświadczają "wyższego ryzyka wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym".

Poparcie dla tego wniosku wykazało badanie, które osób, które przeszły "operację zmiany płci". Były one około pięć razy bardziej skłonne do prób samobójczych i około 19 razy bardziej narażone na śmierć poprzez samobójstwo.

Książka Atkinsona jest dostępna również w sprzedaży internetowej.

 

za LifesiteNews:
https://www.lifesitenews.com/news/uk-children-starting-at-age-7-will-study-reading-writing-gender-transitioni