Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 21 styczeń 2017 15:28

Pediatrzy: wstrzemięźliwość rośnie

Napisała

Nowy raport Amerykańskiej Agencji Epidemiologicznej (CDC) ujawnia, że niemal 60 procent obecnych amerykańskich uczniów szkół średnich nigdy nie uprawiało seksu, co stanowi 28% wzrost w stosunku do danych z 1991 roku.

W oświadczeniu dla mediów na temat tego raportu, American College of Pediatricians (Amerykańskie Kolegium Pediatrów) stwierdza, że informacje te "jasno wykazują, że Sexual Risk Avoidance (przyp.red.edukacja seksualna typu A nakłaniająca do wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej) lub abstynencja seksualna jest dobrą odpowiedzią dla młodych i celem, który są w stanie osiągnąć".

Dodatkowo, Kolegium oświadcza, że raport CDC również pokazuje, że Comprehensive Sex Education (CSE) (przyp. red. edukacja permisywna typu B,C) jest zawodna.

"U nastolatków, którzy decydują się na rozpoczęcie aktywności seksualnej wzrasta częstotliwość występowania chorób przenoszonych drogą płciową (STIs) (związana z rezygnacją z naturalnej antykoncepcji), jak i również częstotliwość występowania depresji, która często jest określona jako emocjonalny syndrom STI" - podaje Kolegium. "Abstynencja seksualna jest jedynym zachowaniem, które oferuje nastolatkom 100% ochronę przeciw potrójnej epidemii: depresji, chorób przenoszonych drogą płciową i ciąż wśród nieletnich, będących częstym następstwem wczesnej inicjacji seksualnej".

Planned Parenthood już od dawna naciska na wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, która zawierałaby informację o aborcji, antykoncepcji i - od niedawna - "edukacji uwzględniającej LGBTQ". Biznes aborcyjny ogłosił w grudniu, że współpracuje z bojówkami LGBT takimi jak Gay, Lesbian, and Straight Education Network (GLSEN), Human Rights Campaign oraz Państwową Komisją Zdrowia Seksualnego Młodocianych w USA (Sexuality Information and Education Council of the United States - SIECUS) by promować tak zwany bezpieczny seks wśród młodych LGBTQ.

Grupy te wspólnie atakują edukację promującą abstynencję seksualną w nowej broszurze: "A Call to Action: LGBTQ Youth Need Inclusive Sex Education", która wzywa do stworzenia "atmosfery dającej poczucie bezpieczeństwa i akceptacji" dla uczniów LGBTQ w szkołach i wymogu włączenia edukacji seksualnej uwzględniającej LGBTQ do programów szkolnych.

GLSEN, chce, by szkoły były zobowiązane do wyasygnowania czasu dydaktycznego w celu zapewnienia "wszystkim studentom edukacji uwzględniającej LGBTQ  - od kluczowego poradnictwa dla studentów LGBTQ dotyczącego zabezpieczania siebie przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, po zapewnienie bezpiecznego, oferującego wsparcie otoczenia, w którym będą mogli się uczyć na temat ich zdrowia seksualnego".

W Arizonie - gdzie edukacja seksualna nie jest obowiązkowa - jeden z zarządów szkolnych zagłosował za uaktualnieniem tamtejszego programu nauczania, jak podaje "Public News Service".

"Od kilku lat Planned Parenthood w Arizonie przyjmuje przywódczą rolę, zachęcając do tworzenia spójnych i szczegółowych programów edukacji seksualnej, okręg za okręgiem", jak mówi raport medialny, kontynuując:

 

Według Jodi Liggett, wiceprezydent spraw publicznych Planned Parenthood w Arizonie, uczniowie potrzebują dostępu do szczegółowej, bezstronnej informacji zapewniającej im bezpieczeństwo.

"Prawda jest taka, że dzieci są istotami ludzkimi i naturalne jest dla nich to, że dorastają i rozwijają się w określony sposób i będą oni musieli podjąć swoje własne decyzje", twierdzi Liggett. "Mam na myśli to, że możemy myśleć, że jesteśmy za nie odpowiedzialni, ale od pewnego momentu to oni trzymają kierownicę, a my możemy je tylko poduczać".

(...)

Ligget twierdzi, że o ile uczenie wstrzemięźliwości jest ważne, to uczniowie potrzebują również kompleksowej i jasnej informacji, by być w stanie podejmować właściwe decyzje w życiu. Stwierdziła, że podejście Planned Parenthood do edukacji seksualnej ma na celu zapewnienie neutralnych i bazujących na faktach informacji.

"Po pierwsze, jesteśmy konsekwentni w całym stanie Arizony i po drugie naprawdę chronimy dzieci za pomocą precyzyjnych medycznie informacji, które nie prezentują żadnego określonego światopoglądu", wyjaśniała.

 


Doktor Michelle Cretella, prezes Amerykańskiego Kolegium Pediatrów, powiedziała Breitbart News, że raport jej organizacji pokazuje, że ciągłe naciski Planned Parenthood na wprowadzenie Comprehensive Sex Education w szkołach bazujące na narracji "nastolatki i tak będą uprawiać seks" jest "fałszywy".

"Deklaracja Planned Parenthood co do tego, że edukacja seksualna może być uczona w sposób neutralny światopoglądowo jest całkowicie absurdalna", twierdzi Cretella. "Aktywność seksualna nie jest neutralna światopoglądowo; jest relacyjna - oddziałuje na ciebie i innych - i z tego powodu jest kwestią moralną z definicji".

Cretella dodała:

 

"To jak traktujemy siebie i innych nie może być neutralne światopoglądowo i akceptowalne. Zachowanie seksualne wychodzi daleko poza radę Planned Parenthood, by być pewnym, że ma się zgodę drugiej osoby na seks. Co więcej, ciąża wśród nieletnich, choroby przenoszone drogą płciową, depresje i samobójstwa nie są neutralne światopoglądowo. Oni wchodzą z butami do życia tych, którzy nie są uczeni wartości abstynencji seksualnej. Nie ma kondomów, antykoncepcji czy szczepionki zabezpieczającej umysł czy serce. To nie jest zabawa dla dzieci."

 


Cretella mówi, że przeglądała plany lekcyjne z różnych kompleksowych programów edukacji seksualnej w pełni wspieranych przez Planned Parenthood.

"Daleko im do bycia kompleksowymi, są napisane w taki sposób, który normuje i zachęca nastolatków do aktywności seksualnej, jak i zawiera niespójności medyczne", twierdzi, dodając:

 

To nie powinno zaskakiwać. Planned Parenthood nie tylko zarabia na sprzedaży środków antykoncepcyjnych, ale i również na zbycie usług aborcyjnych będących wynikiem błędnego zastosowania środków antykoncepcyjnych, co nieproporcjonalnie często zdarza się nastolatkom. Powierzanie naszych dzieci Planned Parenthood by otrzymały "kompleksową i medycznie precyzyjną edukację seksualną" jest jak powierzanie ich kompaniom tytoniowym, by otrzymały kompleksową i szczegółową edukację na temat palenia papierosów.


Cretella radzi zarządom szkolnym aby przejrzały programy Sexual Risk Avoidance, które zostały zawarte w SRA Works 2016, które jak twierdzi są "kompleksowe, spójne z wiedzą medyczną i bazujące na dowodach, co znaczy, że zostały przygotowane tak, by opóźnić inicjację seksualną".

 

za BREITBART

http://www.breitbart.com/big-government/2016/06/23/pediatricians-abstinence-on-the-rise/