Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 07 czerwiec 2017 21:47

Wielka Brytania: Liczba ciąż wśród nastolatek spadła prawie o połowę po zaprzestaniu finansowania przez państwo edukacji seksualnej

Napisała

Z najnowszych badań wynika, że odsetek ciąż wśród nastolatek w Wielkiej Brytanii spadł o 42,6 proc., kiedy rząd zaprzestał finansowania edukacji seksualnej. O zaskakujących dla liberałów rezultatach badań poinformowała brytyjska gazeta Catholic Herald.

Badacze David Paton z Nottingham University Business School i Liam Wright ze the School of Health and Related Research na Uniwersytecie Sheffield porównali dane z okresu przed obcięciem funduszy na opartą na nauce stosowania środków antykoncepcyjnych edukację seksualną oraz po zlikwidowaniu finansowania. Rezultat swoich badań opublikowali w The Journal of Health Economic.

Wielka Brytania została zmuszona w ostatnich latach do wprowadzenia cięć budżetowych. Objęta nimi została m.in. edukacja seksualna oraz system kontroli płodności.

 

Celem badania było ?sprawdzenie, jaki wpływ mają redukcje w lokalnych wydatkach na jeden szczególny cel zdrowia publicznego: zredukowanie ciąż wśród nastolatek?.

Paton i Wright wraz ze współpracownikami skorzystali z danych statystycznych ze 149 miast za lata 2009-2014 i okazało się, że po zlikwidowaniu finansowania edukacji seksualnej, odsetek ciąż wśród nastolatek spadł o 42,6 procent. Z tego płynął prosty wniosek: zaprzestanie finansowania z pieniędzy podatników koncentrującej się na antykoncepcji edukacji seksualnej w szkołach w rzeczywistości sprawiło, że mniej nastolatek zachodziło w ciążę.

?W przeciwieństwie do przewidywań z okresu, kiedy dokonywano owych cięć, dane szacunkowe nie dostarczają żadnego dowodu, że w obszarach, w których zredukowano wydatki, nastąpił relatywny wzrost odsetka nastolatek zachodzących w ciążę. Raczej cięcia budżetowe są związane z niewielkim zmniejszeniem odsetka ciąż wśród nieletnich? odnotowali.

Tym samym obalili sączony społeczeństwu od dziesięcioleci przez liberałów mit, jakoby liczbę nastolatek zachodzących w ciążę można było obniżyć jedynie przez zwiększanie wydatków na instrukcje, jak uprawiać ?bezpieczny seks?, dawane dzieciom w publicznych szkołach oraz płacenie za dystrybuowaną w szkołach antykoncepcję.

Warto przypomnieć, że w 1999 r., po trzech dekadach prowadzenia w Wielkiej Brytanii edukacji seksualnej, kraj ten odnotował jeden z największych odsetków ciąż wśród nastolatek w Europie. Dopiero teraz jednak badania Patona i Wrighta wykazały, że te rządowe programy w rzeczywistości powodowały wzrost liczby nastoletnich mam oraz ? co niestety za tym szło ? wzrost liczby aborcji u nastolatek. Stwierdzili to zresztą w końcowym raporcie. ?Wydawanie pieniędzy na projekty odnośnie do ciąż wśród nastolatek może być kontrproduktywne? stwierdzili.

Sposób rozumowania katolików, którzy ostrzegali, że seksualizacja dzieci może przynieść jedynie wzrost liczby ciąż nieletnich znalazła tym samym naukowe potwierdzenie. Ciekawe, co na to feministki??

Źródło: LifeSiteNews