Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 maj 2019 22:00

Zmiany w kalifornijskiej edukacji: nauka dziecka w szkole publicznej lub ochrona jego niewinności

Napisane przez Redakcja


W gimnazjum nastoletni uczniowie będą proszeni o rozmowę na temat masturbacji, a  nastolatki ze szkół średnich w podręcznikach znajdą porady dotyczące seksu analnego – takie zmiany w programie edukacyjnym i zdrowotnym  zatwierdził w środę, 10 maja 2019, Kalifornijski Departament Edukacji. – Natomiast pięciolatki mogą być uczone o transgenderyzmie i tożsamości płciowej.„Zbyt często uczniowie, szczególnie ci należący do LGBTQ, nie otrzymują informacji podczas edukacji seksualnej, która ma za zadanie uczyć ich o zdrowych praktykach – wyjaśniał Samuel Garret-Pate z organizacji homoseksualnej Equality California. – „Dzieci to nie ptaki i pszczoły. I to już nie jest edukacja biologiczna. To edukacja seksualna" – podkreślił, jasno wskazując swój stosunek do seksualności, realizowanej zgodnie z naturą.
Stephanie Gregson z Departamentu Edukacji, mówiąc o zmianach, nawiązała do książki pt. „S.E.X...:  Wszystko, co powinieneś wiedzieć –  seksualny przewodnik, który pomoże Ci przejść przez wiek nastoletni i dwudziestoparoletni”. Pomimo przedstawienia w niej sadomasochizmu, relacji niewolniczych, seksu analnego i innych dewiacji, urzędniczka podkreśliła, że „jest to książka nagrodzona, która omawia wszystkie rodzaje relacji, w które angażują się nasi uczniowie.”.
Uczniowie mogą zrezygnować z lekcji o zdrowiu seksualnym, ale są zobowiązani do uczestniczenia w zajęciach dotyczących kwestii LGBTQ, w tym tożsamości płciowej i dyskryminacji, a także „małżeństwa" osób tej samej płci w orzeczeniach Sądu Najwyższego.
Kilka organizacji nazwało zmiany i materiały obscenicznymi, obraźliwymi, lekkomyślnymi i niemoralnymi. „Stan Kalifornia nie powinien zmuszać matek i ojców do dokonywania wyboru pomiędzy uczestnictwem w szkole publicznej a ochroną niewinności swoich dzieci – oponował Jonathan Keller, przewodniczący Californijskiej Rady Rodziny. Departament Edukacji zignorował, niestety, protesty ze strony rodziców i podatników, wprowadzając nowe wytyczne.
„Po wzroście poziomu chorób przenoszonych drogą płciową wśród nastolatków w całym kraju, ramy te zostały stworzone, aby zapewnić uczniom przygotowanie do podejmowania świadomych decyzji,  dotyczących ich zdrowia seksualnego" – usiłowała niejasno wytłumaczyć, przemawiająca w imieniu Departamentu Edukacji, Kindra Britt. – Zmiany zostały zaprojektowane tak, aby wziąć pod uwagę potrzeby naszej młodzieży LGBTQ, aby upewnić się, że czują się bezpieczne i wspierane w szkole" – dodała.

Zmiany otrzymały wsparcie American Civil Liberties Union (ACLU) – czyli amerykańskiej organizacji non-profit, której celem jest ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez konstytucję i Planned Parenthood.
Na podstawie: Life Site News

https://www.lifesitenews.com/news/california-dept-of-education-passes-obscene-k12-sex-ed-over-parent-protest

Artykuły powiązane