Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 24 luty 2021 17:41

Miasto pomoże walczyć z rodzicami i dyrektorami szkół przeciwnymi zajęciom antydyskryminacyjnym

Napisane przez Redakcja


Taką deklarację złożyła Marta Mazurek, była pełnomocniczka prezydenta Poznania do spraw przeciwdziałania wykluczeniom, a obecnie wiceprzewodnicząca komisji oświaty, podczas dzisiejszej konferencji podsumowującej programy antydyskryminacyjne, realizowane w szkołach publicznych Poznania.Konferencja zorganizowana przez wydział oświaty nie była ogólnodostępna. Radio Poznań dotarło do nagrania. Nauczyciele uczestniczący w dyskusji sygnalizowali, że spotykają się ze sprzeciwem rodziców wobec takich zajęć.
Marta Mazurek uspokajała, że w przypadku oporu nie tylko rodziców, ale i przełożonych, nauczyciele realizujący programy antydskryminacyjne mogą liczyć na wsparcie całego aparatu miasta.
Słuchajcie, nie bójcie się Ordo Iuris. Jeżeli potrzebujecie takiego wsparcia, że nękają nas, albo ktoś się boi, przydało by nam się, słuchajcie, piszcie. My, jako Rada Miasta na pewno też wyjdziemy z takimi oficjalnymi dokumentami, które są bardzo ważne. To nie dlatego, że one Wam pomogą, na duchu Was podtrzymają, ale one będą stanowiły taki pewien głos, który się liczy, który możecie przedstawić również rodzicom, który możecie przedstawić, jeżeli nie wiem, ze strony przełożonych macie Państwo jakieś zapytania.
 - Aplikujcie, jest dużo pieniędzy na projekty antydyskryminacyjne - napisała Marta Mazurek do nauczcieli. Zaapelowała też do nich o samoorganziowanie się i wspieranie w realizacji prgramów antydyskryminacyjnych.
Opr. G.Ł.
https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/miasto-poznan-pomoze-walczyc-z-rodzicami-i-dyrektorami-szkol-sprzeciwiajacymi-sie-zajeciom-antydyskryminacyjnym?fbclid=IwAR0NDr6O433mHAWmg6KTiXKvY1rJAOyJJAG9KyeGh4diQ9f9RkpIOByX9no

Fot. Wojtek Wardejn/ Radio Poznań