Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 19 listopad 2021 19:41

Koniec akcji "Zdrovve Love"! Dlaczego władze Gdańska wygasiły program? "Gdyby nie GW, musielibyśmy chwalić się sami"

Napisane przez Redakcja


Tak informuje trójmiejska „Gazeta Wyborcza”, w gdańskich szkołach średnich od półtora roku nie odbywają się zajęcia w ramach programu „Zdrovve Love”, które budziły spore kontrowersje wśród rodziców, pedagogów i terapeutów”.


Wygaszenie „Zdrovve Love”
„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że prowadzona w gdańskich szkołach ponadpodstawowych akcja „Zdrovve Love” została wygaszona. Zajęcia nie odbywały się od półtora roku, początkowo ze względu na pandemię koronawirusa, jednak „edukacja” seksualna nie odbywa się także teraz, już po powrocie uczniów do szkół.
Moje pytanie jest, gdzie są nauczyciele z tych szkół? Ilu jest nauczycieli w Gdańsku? Szkoła przestała reagować
— pytał w lutym 2020 r., w programie „Warto rozmawiać”, prof. Aleksander Nalaskowski. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, w wypowiedzi dla programu Jana Pospieszalskiego podkreślał, że „rodzice muszą wiedzieć, czego naucza się dzieci”.
Jak wynika z twitterowego wpisu prezesa Ordo Iuris, mec. Jerzego Kwaśniewskiego, to właśnie rodzice wzięli sprawy w swoje ręce.
Gdyby nie GW, musielibyśmy chwalić się sami. „Od półtora roku w gdańskich szkołach średnich nie ma już głośnego programu edukacji seksualnej Zdrovve Love, który zwalczało PiS i Ordo Iuris” W tej sprawie wspieraliśmy najważniejszą organizację - rodzicielski @OGdansk Gratulacje!
— napisał prawnik na Twitterze.

FEiQR cXEAMhEov


„Negatywna kampania” czy… rzetelne informowanie?
Według trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”, władze Gdańska, z powodu „negatywnej kampanii Ordo Iuris i PiS”, wygasiły program „Zdrovve Love”. Jak widać, prezes Ordo Iuris największą rolę przypisuje tu jednak organizacji rodzicielskiej „Odpowiedzialny Gdańsk”.
Zawartość materiałów od samego początku budziła kontrowersje wśród rodziców oraz krytyczne uwagi specjalistów. Wkrótce przygotujemy omówienie wątpliwych merytorycznie treści. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. Każdy rodzic musi zdecydować, czy odpowiada mu tego typu edukacja seksualna
— informował „Odpowiedzialny Gdańsk” na swojej stronie internetowej.
Co ciekawe, rodzicielska organizacja zaprezentowała po prostu… bogaty pakiet oficjalnych materiałów organizatorów, pozwalając opiekunom uczniów szkół średnich samemu zdecydować, czy to na pewno odpowiednia „edukacja”.

Żródło:
Zdj. ilustracyjne / autor: Fratria/Twitter/screen: /odpowiedzialnygdansk.pl
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/574699-koniec-zdrovve-love-dlaczego-gdansk-wygasil-program