Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 15 maj 2016 21:22

Włoska firma odzieżowa Benetton po raz kolejny prowokuje perwersyjną kampanią reklamową

Napisała

Łamanie tabu coraz częściej staje się narzędziem forsowania antropologicznej rewolucji. Obojętność seksualna staje się modelem kulturowym róznorodnych, wymieszanych z sobą grup etnicznych. Wszystko jest płynne, wszystko jest w ruchu. Wszystko, co ma wewnętrzną i wrodzoną tożsamość (jak seksualność i cielesność), jest rozdrobnione i rozmyte, w takim stopniu, aby uczynić więcej "tożsamości", aby "płynnie zmienić jednostkę".

Premiera nowej kampanii reklamowej, stworzona przez Studio Fred Braga, autorstwa Juliusza Rustichelli, została zapowiedziana już w lutym 2016 roku filmem na oficjalnym profilu Instagram of Benetton, następnie wystartowała olbrzymim bilbordem na głównej stacji kolejowej w Rzymie - Termini (jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań stolicy) i w Madrycie.

Reklama ukazuje całujące się pary "otwartego" i "wielokulturowego" społeczeństwa, połączone razem w kolorach tęczy w długi warkocz "tęczy". W wersji filmowej całość wzbogaca tło muzyczne z hasłem "Love Is Love?.

Od lat osiemdziesiątych aż do dziś, pod kierownictwem artystycznym włoskiego fotografa Oliviero Toscani, marka często przygotowywała celowo niejednoznaczne prowokujące kampanie. To Oliviero Toscani był autorem pamiętnego skandalu wywołanego przez plakat, na którym został uwieczniony pocałunek między kapłanem i zakonnicą.

W 2013 roku na kampanię reklamową wiosna / lato, Benetton zatrudnił transeskualistę z pracowni fotografii Juliusza Rustichelli. Pozbawiające poczucia grzechu i zgorszenia; ekshibicjonizm i całkowity brak skromności stały się bastionami współczesnego człowieka. Na zdjęciach z ostatniej kampanii reklamowej Benettona, czuje się punkt kulminacyjny tej przewrotnej i autodestrukcyjnej inżynierii ludzkości, która jest na progu utraty swojej tożsamości.

za osservatoriogender.famigliadomani.it

stop seksualizacji1