Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 30 maj 2016 14:47

12 stanów odrzuca transseksualną łazienkową politykę Obamy

Napisała

Pomimo wykorzystywania autorytetu władzy urzędu prezydenta oraz wpompowania bilionów dolarów w finansowanie federalnej edukacji, liderzy w, przynajmniej dwunastu stanach powiedzieli, że rozporządzenie Baracka Obamy dotyczące używania łazienek, przyszniców i szatni przez transeksualnych uczniów jest niekonstytucyjne, a wielu mówi, że cokolwiek się zdarzy, nie wprowadzą wytycznych z dekretu Obamy.

Gubernatorzy, prawnicy i pracownicy szkoły - nie wspominając oburzonych rodziców ? mówią, że dokument federalny wydany przez administrację Baraka Obamy zdecydowanie przekracza uprawnienia prezydenta i naraża małe dzieci na niebezpieczeństwo.


Stan North Carolina, który jest już uwikłany w przedłużającą się walkę nad własnym prawem stanowym dotyczącym korzystania z transpłciowych toalet, zignorował ostatnią piątkową dyrektywę. Zarządzenie Obamy jest ?zaproszeniem do naruszania prywatności i bezpieczeństwa osobistego?, powiedział gubernator North Carolina, Dan Las. ?Stan North Carolina nie będzie pozwalać by nasze szatnie i prysznice w szkołach były wykorzystywane do eksperymentów społecznych kosztem prywatności i ochrony naszych młodych chłopców i dziewcząt?, kontynuował. ?Nie sądzę, że to odpowiednie dla nastoletnich chłopców i dziewcząt by brać prysznic obok siebie ... Jestem pewien, że zdecydowana większość rodziców z North Carolina uważa tak samo?.

Szkoły publiczne z North Carolina przypominają, że istnieje obowiązujące prawo stanowe ustanawiające zasady korzystania z łazienek, a niewiążąca dyrektywa prezydenta jest jedynie próbą przeforsowania swojej wersji polityki społecznej w naszym stanie bez konstytucyjnego upoważnienia, aby to zrobić. "Powinnna ona zostać odrzucona z zasady i przez wzgląd na istniejące prawo? - powiedział gubernator Las.

?Nie sądzę, że jest to odpowiednie dla nastoletnich chłopców i dziewcząt, aby dzielić tę samą łazienkę. Nie sądzę, aby było odpowiednie dla mężczyzn trenerów i nauczycieli płci męskiej, mieć dostęp do szatni i pryszniców dla dziewcząt, podczas gdy dziewczęta są nagie. Zdecydowanie je to naraża? - kontynuował.

Gubernator stanu Texas, Dan Patrick powiedział, że prędzej jego stan zrezygnuje z federalnego finansowania edukacji niż zmieni swoją politykę, mimo że pozbawia studentów szacunkowo 10 bilionów $, z czego wiele jest przeznaczanych na program darmowego śniadania i obiadu. Jego nawoływanie, by przeciwstawić się prezydenckiej innowacyjnej interpretacji cywilnego prawa z 1972 - Title IX, które nie wymienia tożsamości płciowej ? odbiło się echem w całym kraju.


?Szkoły publiczne Mississippi nie powinny uczestniczyć w eksperymencie społecznym prezydenta?, powiedział gubernator Phil Bryant, bo ?te decyzje lepiej pozostawić stanom, zamiast dźgać je federalnym bagnetem?.

Gubernator Mississippi Tate Reeves zgodził się, że ?społeczności stanowe i lokalne nie powinny być zmuszane do wprowadzania liberalnego porządku przez prezydenta, któremu brak kontaktu z narodem amerykańskim?.
Gubernator Bryant niedawno podpisał H.B. 1523, co wyraźnie pozwala ludziom ustalać własne zasady odnośnie ?dostępu do toalet, spa, wanien, pryszniców, szatni, przebieralni lub innych intymnych pomieszczeń? bez strachu rządowych represji.

Gubernator Kentucky Matt Bevin powiedział, że szkoły publiczne w Bluegrass State ?nie powinny czuć się zobowiązane, aby ulec się takiemu zastraszaniu?.

Gubernator Utah Gary Herbert powiedział: ?Szkoły są domeną państwa i samorządu terytorialnego, a nie prezydenta naszego narodu. Niestety, dzieje się dokładnie to, czego spodziewałem się ze strony administracji Obamy. Jeśli mamy walczyć z tym nakazem, nie zawahamy się, aby to zrobić". Przewodniczący Rady ds Edukacji w jego stanie, David Crandall, doradzał okręgom szkolnym, by nie wprowadzały żadnych zmian politycznych w miejsce bardziej konkretnego nakazu sądowego lub obowiązującego prawa.


Gubernator Arkansas Asa Hutchinson napisał na Twitterze: ?Jako Gubernator zalecam, aby okręgi szkolne zignorowały wytyczne@POTUS dotyczące identyfikacji płci w szkołach?

Prokurator Generalny stanu Alabama Luther Strange, Republikanin, obiecał: ?Jeśli administracja Obamy stara się wyegzekwować ten absurdalny edykt, będę współpracować z innymi prokuratorami generalnymi aby go zakwestionować?.

Jeden z prokuratorów stanowych, Scott Pruitt z Oklahomy, napisał w piątkowe popołudnie tuż po tym jak wytyczne stały się publiczne, list do administracji Obamy, w którym zapowiada, że będzie ?energicznie bronić? zdroworozsądkowych rozwiązań stanów.

W Luizjanie, 32 z 105 przedstawicieli stanowych wysłało list z prośbą do prokuratora generalnego o wyjaśnienie dotyczące rozporządzenia administracji Obamy, jak również akcji wykonawczej Gubertnatora Demokraty John?a Edwards?a w kwestiach transpłciowych.


Inne stany zwalczają przepis administracyjny o tym, że każdy, kto mówi, że identyfikuje się jako przynalezny do przeciwnej płci musi być odpowiednio traktowany. Po tym jak administracja Obamy opublikowała swój list stany Arizona, Kansas, Maine, Nebraska, Utah i West Virginia zaangażowały się w obronę wiejskiego okręgu szkolnego Virginia, który administracja pozwała w tej kwestii.

Kilku republikańskich gubernatorów twierdzi, że o ile transseksualni uczniowie powinni być traktowani z szacunkiem, nie uważają aby to była rola rządu federalnego, by zajmować się takimi kwestiami. Gubernatorzy stanu Indiana Mike Pence, stanu Wisconsin Scott Walker i stau Iowa Terry Branstad powiedzieli, że decyzja powinna należeć do liderów lokalnych. Gubernator Tennessee Bill Haslam nazywa dokument ? napisany ciężką ręką?. Jednak Pence wydawał się gotowy do wdrożenia wytycznych z listu Obamy, jak mówią źródła.


Wielu mówiło, że czuli, że to nieodpowiednie dla przedstawicieli jednej płci biologicznej być pozostawionym bez nadzoru w intymnych pomieszczeniach z przedstawicielami drugiej płci, inni wyrażali wątpliwości natury konstytucyjnej i prawnej. Prezydent Obama powiedział w poniedziałek, że wydał wytyczne tylko dlatego, że ?szkoły pytały nas? o odpowiednie poradnictwo prawne. Jednak działacze transpłciowi tacy jak Mara Kiessling z National Center for Transgender Equality (NCTE) prosili administrację Obamy do nałożenia takich przepisów na okres trzyletni.

Gubernator stanu Texas Greg Abbott powiedział w "Fox and Friends" dziś rano, że jest "tylko jeden organ z trzech gałęzi rządu, który może napisać ustawę i to jest Kongres. Mamy prezydenta, który zadecydował, że, jeśli Kongres nie zamierza uchwalić ustawy, to on sam narzuci prawo". "Prezydent stawia konstytucję na głowie" - powiedział.


Pat McCrory, Gubernator North Carolina, powiedział, że wytyczne naruszają ?konstytucyjną władzę " prezydenta, bo "władza wykonawcza rządu federalnego nie ma uprawnień, aby być ostatecznym arbitrem" prawa.


Gubernator Matt Bevin, konstytucjonalista, stwierdził: "Trudno sobie wyobrazić bardziej absurdalne przekroczenie uprawnień przez rząd federalny w sprawie lokalnej kwestii. Zgodnie z Dziesiątą Poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, rząd federalny nie ma prawa do ingerencji w zasady korzystania z łazienek w lokalnych okręgach szkolnych?.


"Moja administracja sprawdza dostępne możliwości, by zapewnić, że o ??tej lokalnej kwestii będą decydowali mieszkańcy stanu Kentucky, a nie biurokraci w Waszyngtonie," powiedział.

 

za LifeSiteNews