Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 07 sierpień 2016 19:16

Komisja Europejska na Gej Paradzie 2016 w Amsterdamie

Napisała

Po raz pierwszy w swoich dziejach Unia Europejska wzięła udział w amsterdamskiej EuroPride 2016. Komisja Europejska płynęła łodzią nr 21, która była jedną z 80 łodzi płynących kanałami miasta tolerancji.


Europę reprezentowała Věra Jourová, Komisarz Sprawiedliwości, Ochrony Konsumentów i Równości Płci. Przyjmując zaproszenie organizatorów stwierdziła: "Myślałam nad tym przez długi czas. Czasami te parady są prowokacyjne, ale nie rozwiązują rzeczywistych problemów z jakimi boryka się społeczność LGBT. Może myślę w zbyt przestarzały lub zbyt konserwatywny sposób, ale jestem przekonana, że prawdziwą różnicę przyniosą dopiero nasze inicjatywy ustawodawcze. Atak w  Orlando mnie zaszokował, przekonał mnie".

h 52721641 1024x683


Jourová zebrała oklaski za niedawną inicjatywę Komisji Europejskiej Listę działań na rzecz równości LGBTI, przyjętą 17 czerwca przez wszystkie 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Rząd polski.


TRZY LATA LGBTI 2016-2019


Lista działań na rzecz równości LGBTI zawiera wytyczne przyspieszenia działań na rzecz zrównania praw osób LGBTI w całej Europie oraz powołuje organ monitorowania zmian.
Według słów samej Jourovy - zapewnia "aktywność komunikacji i świadomości, aby pomóc doprowadzić do przyjęcia i zrównania praw osób LGBTI  w Europie, z udziałem zainteresowanych stron na wszystkich poziomach, od organizacji pozarządowych, władz krajowych, do mediów ".

ue10EuroPride 2016 stała się groźną okazją do budowania relacji i tworzenia uzgodnień w kwestii nowych strategii działania. Komisarz spotkała się w Amsterdamie z Randy Berry, specjalnym rzecznikiem praw LGBTI, z maltańską minister ds Dialogu Społecznego Heleną Dalli i przedstawicielem unijnej Agencji Praw Podstawowych w osobie Michaela O'Flaherty?ego.

share your dream

Z okazji EuroPride, Komisja Europejska uruchomiła także specjalną kampanię na rzecz LGBT online. Na swoim profilu facebookowym zamieściła film zatytułowany "Podziel się swoimi marzeniami", wraz z następującym komentarzem: ?Bez względu na to, kogo kochamy lub kim jesteśmy, wszyscy mają te same marzenia! Dyskryminacja ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową nie ma miejsca w naszym społeczeństwie?.{youtube}d2DQ2rQzvkw{/youtube}


Unia Europejska rozpędza się na drodze wprowadzania zmian w systemach wartości państw członkowskich. Coraz kolejne akcje Komisji mają na celu krok za krokiem przesuwać granice  tego, co będzie w krajach Unii ?tolerowane?. Podczas Światowych Dni Młodzieży Papież Franciszek określił ideologię gender największym zagrożeniem naszej cywilizacji http://www.pch24.pl/czy-te-slowa-papieza-franciszka-zacytuja-glowne-media--ojciec-swiety-ostrzega-przed-ideologia-gender,45068,i.html.

lesb