Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 29 październik 2016 13:13

Brytyjscy rodzice oskarżeni o zaniedbanie w związku z odmową na prośbę córki, by traktować ją jak chłopca.

Napisała

Rodzice 14-letniej dziewczynki są przerażeni, że pracownicy socjalni oskarżają ich o zaniedbanie i boją się, że może im zostać odebrana w listopadzie, jeśli nie zgodzą się pozwolić jej żyć jak chłopcu.

Dziewczynka do zeszłego roku była kształcona w domu razem z dwoma innymi dziećmi, ale w ciągu kilku miesięcy uczestniczenia w zajęciach w lokalnej szkole publicznej, zaczęła nosić chłopięce ubrania i chciała, by nazywać ją Gary. Uciekła i została oddana rodzicom, ale w związku z tym, że jej sprawą zajmują się pracownicy socjalni, córka naciska, by rodzice przystali na jej życzenia.

W oświadczeniu wydanym przez Chrześcijańskie Centrum Prawne (Christian Legal Centre), matka dziewczynki powiedziała: " Byliśmy przerażeni perspektywą, że imię, które nadaliśmy naszej córce z całym znaczeniem, jakie niesie, zostanie jej odebrane, tylko z powodu "motywowanej politycznie ideologii" pracowników socjalnych".

" Nasza córka ma się psychicznie źle. Wierzymy, że jej obecne problemy zwiazane w identyfikacją płci są częścią jej problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. Powinna otrzymać odpowiednią pomoc, której potrzebuje, zamiast być zmuszoną do przyjęcia fałszywej tożsamości. Nasza córka jest zbyt młoda, by podejmować takie decyzje."

Andrea Williams, dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Prawnego, powiedziała, że rodzice mają w listopadzie spotkanie z pracownikami socjalnymi, którzy mówią, że dziewczynka, którą nazywają teraz "Gary" jest "zagrożona" samobójstwem z powodu "zaniedbania" jej rodziców. Obawiają się, że pracownicy socjalni, będą grozili im odebraniem córki jeśli nie będą wspierać jej płciowego zagubienia.

"To jest wyzwanie dla najważniejszej prawnej zasady, że to rodzice są pierwszymi opiekunami swoich dzieci. Mają oni nie tylko dobro dziecka w sercu, ale mają zdecydowanie większe doświadczenie z dzieckiem", powiedziała Williams LifeSiteNews.

Powiedziała, że to, co robią pracownicy socjalni "nie ma umocowania w prawie". Zgodnie z Aktem Rozpoznawania Płci (Gender Recognition Act), dopiero gdy dzieci ukończą 16-sty rok życia można podjąć jakiekolwiek działania związane ze zmianą płci, takie jak terapię hormonalną, by rozwinąć drugorzędne cechy płciowe pożądanej płci (piersi dla mężczyzny przechodzącego w kobietę czy zarost na twarzy dla kobiety przechodzącej w mężczyznę). Na chirurgię plastyczną, by dopasować organy płciowe płci przeciwnej, trzeba poczekać aż dana osoba osiągnie pełnoletniość.

Pracownicy socjalni chcą, aby dziewczynka poszła na psychoterapię do Kliniki Tavistock w Leeds, gdzie najprawdopodobniej byłaby zachęcana do utrzymania pozorów męskiej płci. Rodzice dziewczynki chcieliby, by otrzymała konwencjonalną psychoterapię, która utrzymuje, że dezorientacja co do własnej płci, jak w jej przypadku, jest oznaką zaburzeń psychicznych.

Taki rodzaj terapii dla nieletnich został ostatnio zakazany w kilku amerykańskich stanach takich jak np. California i w kanadyjskiej prowincji Ontario. Ale psychiatra z Ontario, Joseph Berger, zgadza się z rodzicami, nie ustawodawcami w swojej prowincji. Te dzieci są cierpiące, nieszczęśliwe z wielu powodów. "Powinny być leczone z powodu swojego cierpienia", powiedział LifeSiteNEws. " Odcinanie penisów i piersi nie jest leczeniem cierpienia".

Nazwał transpłciowość manią, fiksacją. Dla niewielkiej grupy transpłciowych osób, którzy naprawdę uważają, że ich płeć jest przeciwna, są "totalnie stuknięci", powiedział Berger. "Powinni być leczeni lekami anty-psychotycznymi"

Ale większość pacjentów z zaburzeniami płci są po prostu nieszczęśliwi z powodu swojej sytuacji i myślą, że zmiana płci uczyni ich szczęśliwszymi. Berger dał przykład pacjentki, która uważała się za chłopca, ponieważ, jak się okazało, sądziła, że chłopcy mieli wyższy status społeczny. Inny pacjent- mężczyzna identyfikujący się jako kobieta- widział, że jego ojciec traktował jego siostrę lepiej niż jego.

 Walt Heyer, amerykański transseksualista (z mężczyzny na kobietę), który wrócił do życia mężczyzny po przejściu terapii i teraz prowadzi witrynę "sexchangeregret.com", by wspierać ludzi, którzy są doświadczają zaburzeń płci, mówi, że transseksualizm jest "współistniejącą" chorobą. Zawsze przejawia się razem z innymi zaburzeniami psychicznymi takimi jak "schizofrenia, depresja, lęk separacyjny i zaburzenia dysocjacyjne", powiedział Heyer LifeSite News.

Williams nazwała transseksualizm "kulturową chwilową modą. To nie jest prawda." Ludzkie istoty zostały stworzone jako mężczyzna i kobieta. "Władze narzucają program... szkodliwy dla naszych dzieci"

 

Wielka Brytania, 26 października 2016, za Lifesitenews :

Oryginalny artykuł:

https://www.lifesitenews.com/news/british-parents-face-threat-of-intervention-over-14-year-old-daughters-desi?utm_content=buffer559ed&utm_medium=social&utm_source=restoringculture%2Bfacebook&utm_campaign=buffer