Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 07 listopad 2016 12:12

Popularny amerykański magazyn dla dzieci Highlights ma przedstawiać rodziny homoseksualne po agresywnej krytyce ze strony środowiska gejowskiego.

Napisała

Jedna skarga ze strony homoseksualistki do magazynu" Highlights for Children" spowodowała, że magazyn będzie prezentował małym dzieciom na swoich łamach rodziny homoseksualne.

Rod Dreher, publicysta w "The American Conservative", ujawnił rozmowę zainteresowanego rodzica z czasopismem dla dzieci, która pokazuje, że po naciskach aktywistki homoseksualnej magazyn "Highlights" będzie opisywał homoseksualistów jako ?rodziny?.

Anonimowy informator Dreher?a przedstawił jej korespondencję z wydawcami Highlights, którzy publikują magazyn "Hello" dla 0-2-latków, "High Five" dla 2-6-latków i "Highlights" dla wieku 6-12 lat.

"Nasza grupa docelowa to dzieci poniżej 12 roku życia, większość poniżej 8 lub 9 lat", wyjaśniła redaktor naczelna "Highlights" Christine Cully zainteresowanemu rodzicowi, dodając, że starają się, aby historie w tym czasopiśmie dla dzieci "były zróżnicowane na wiele sposobów, pokazując rodziny mieszane, rodziny wielopokoleniowe i wielorasowe".

Cully następnie zobowiązała się, że magazyn dla dzieci będzie pozytywnie ukazywał homoseksualizm. "W przyszłości będziemy przedstawiać w naszych czasopismach rodziny tej samej płci ... by, zgodnie z naszą misją, pomóc dzieciom stać się jak najlepszymi i zrozumieć, że wszystkie rodziny, w tym ich własne, są ważne".

To zobowiązanie do promowania homoseksualizmu dzieciom wkraczającym w nastoletniość wzięło początek, gdy pewna lesbijka poskarżyła się na stronie" Highlights" na Facebooku, że w czasopiśmie dla dzieci nie było żadnych rodzin skladających się z dwóch mam, ani dwóch tatusiów.


Kristina Wertz, lesbijska partnerka kobiety, która skarżyła się na Facebooku, podążyła jej śladem, pisząc do "Highlights": "Jednym z powodów, dla których cenimy Hello jest prezentowana tam różnorodność. ... Jesteśmy jednak konsekwentnie rozczarowane całkowitym brakiem ukazywania w nim rodziców tej samej płci?.

Wertz pracowała dla Transseksualnego Centrum Prawnego (Transgender Law Center) w San Francisco przez okres pięciu lat, przechodząc w grudniu 2012 roku do ?Sponsorów Spraw LGBTQ? (Funders for LGBTQ Issues) w Nowym Jorku jako Dyrektor ds Rozwoju Biznesu (Director of Engagement). Swoją lesbijską partnerkę, pielęgniarkę w szkole podstawowej, Karę Desiderio, ?poślubiła? w 2014 roku.


Na początku, po otrzymaniu skargi Wertz, wydawcy ?Highlights" tłumaczyli, że chcą "dać rodzicom prawo do wprowadzania tematu (homoseksualizmu) na własnych warunkach".

"Rozumiemy Pani życzenie, by zobaczyć rodzinę taką jak Pani w "Hello" (uwaga: magazyn dla 0-2-latków). Dla większej części naszych czytelników, temat rodzin homoseksualnych jest wciąż nowy, a rodzice wciąż uczą się, jak podejść do niego ze swoimi dziećmi, nawet bardzo małymi ... Wierzymy, że rodzice wiedzą najlepiej, kiedy ich rodzina jest gotowa by rozpocząć rozmowę wokół tematu rodzin jednopłciowych ".


Pozwolenie na wolność rodziców w tym temacie nie usatysfakcjonowało działaczy gejowskich, którzy ostro skrytykowali magazyn w mediach społecznościowych.

Identyfikująca się jako "Queer" Fiona Barnett skarżyła się: "To najbardziej konserwatywna i niewłaściwa odpowiedź. Rodzice najlepiej wiedzą, kiedy należy wprowadzić pojęcie, że istnieje wiele rodzajów rodzin ?! Nie jesteśmy nielegalnym narkotykiem. Rodziny Queer są rodzinami. Jest 2016 rok, "Highlights"".


Lesbijka Nora Landon umieściła notkę wraz z groźbą zaprzestania subskrypcji magazynu "Jeśli rodzice ?najlepiej wiedzą? a patrzenie na rodziny tej samej płci w Highlights byłoby traumatyczne, to ci rodzice powinni trzymać się z dala od naszego kraju, centrów handlowych, parków, restauracji i kin, bo jesteśmy wszędzie".


Dzień później, w dniu 15 października redaktorzy Highlights odpowiedzieli jednocześnie samoobroną jak i przyjaznym gejom zapewnieniom:

""Highlights" ma długą historię integracji i ciągle się rozwija jako firma. Zgadzamy się w pełni, że różnorodność powinna być celebrowana, a my staramy się to robić. Naszym zadaniem jest pomóc dzieciom stać się jak najlepszymi, i masz rację, spora część tego zadania to pokazanie im, że rodziny są rodzinami bez względu na to, jak wyglądają. Rrozmowa zawsze dotyczyła tego "jak" i "kiedy" - a nie "jeśli" ? Highlights będzie umieszczał rodziny LGBTQ w naszych magazynach. Mamy wiele wewnętrznych dyskusji i głębokich przemyśleń dzięki Waszym wiadomościom".


Ale możliwość przedstawiania homoseksualistów pozytywnie w przyszłości nadal nie powstrzymało presji gejów.

Lesbijka Tara Pfeifer napisała: "Jako jedna z mam w rodzinie, gdzie są dwie mamy, jestem bardzo rozczarowana, że nie jesteście otwarci i przyjaźni dla rodzin z rodzicami tej samej płci. ... Straciliście rodzinę czytelników".


Dlatego właśnie, redaktor naczelna Cully teraz oficjalnie zapowiada "prezentowanie rodzin tej samej płci w naszych czasopismach".  

 

 

COLUMBUS, Ohio, 3 listopada 2016, za LifeSiteNews:
Oryginalny artykuł:
https://www.lifesitenews.com/news/highlights-to-include-same-sex-families-after-getting-flak-from-gays