Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 05 lipiec 2017 20:16

Pastorzy amerykańscy mówią nie radykalnemu programowi LGBT w szkołach publicznych: “Nie w naszym mieście, nie naszym dzieciom”

Napisała
Richard Carranza Richard Carranza

Grupa teksańskich pastorów mówi “nie” dyrektorowi szkoły, który zaproponował włączenie do programu szkolnego historii LGBT, mówiąc mu, że to co mogło przejść w San Fancisco, nie przejdzie w Houston.

“Ruch LGBTQ ma swoją historię w Stanach Zjednoczonych” powiedział dyrektor dr Richard Carranza w publikacji zbiorowej wydanej przez Houston Defender, która to koncentruje się na lokalnej społeczności czarnoskórej “w wielu przypadkach, przez wiele osób historia ta zostałaby nazwana historią praw człowieka w zakresie akceptacji i tego kim byli liderzy tych ruchów”.


“Wydaje mi się, że to jest część amerykańskiej historii” powiedział. “Dołączenie tej części do tego czego uczą się dzieci nadaje pełny wymiar temu kim są Amerykanie”.

Wielebny Dave Welch, dyrektor wykonawczy Houston Area Pastor Council (HAPC), odpowiedział, że w Teksasie ludzie z wszelkich grup etnicznych wciąż uważają, że dzieci “mają być chronione, wychowywane i edukowane, a nie używane jako element eksperymentu socjalnego radykalnych grup politycznych”.

“Doktorze Carranza, nie w naszym mieście i nie naszym dzieci”, powiedział wielebny Welch w oświadczeniu. “Były burmistrz Houston próbował już zamienić Houston w San Francisco za pomocą tej samej filozofii. Raz jeszcze powtarzam, to jest Houston w Teksasie, a nie San Francisco w Kalifornii”.

Rada pastorów wystąpiła przeciwko byłej burmistrz Houston Annise Parker, która przedstawiła wyraźnie pro-gejowską propozycję legislacyjną, która pozwalałaby mężczyznom na dostęp do damskich toalet i vice versa, co nazywa “prawem transgenderowym”.

Jednak propozycja ta została uchylona w głosowaniu w grudniu 2015 roku, a senator Greg Abbott podpisał w maju akt legislacyjny tzw. Sermon Protection Act, który chronił prawo wolności słowa dla pastorów.

Kolejny projekt ustawy, który wymagał od teksańczyków identyfikujących się jako transseksualiści, by używali łazienek publicznych zgodnie z płcią, która została zapisana na świadectwie urodzin został oddalony jeszcze tego roku i będzie teraz ponownie rozważany w czasie 30 dniowej sesji, która zaczyna się 18 lipca.

Carranza był dyrektorem zastępczym, a następnie dyrektorem zjednoczonego dystryktu szkolnego San Francisco od 2009 roku do zeszłego roku, kiedy to został przeniesiony do Houston. Podczas pracy w Kalifornii nadzorował wprowadzenie programu szkolnego zawierającego elementy LGBTQ w wielu tamtejszych szkołach.

Komisja Edukacji stanu Kalifornia w głosowaniu jawnym zagłosowała za włączeniem studium ruchów LGBTQ do podstawy programowej zajęć z historii w zeszłym roku.

 

Te fakty nie umknęły wielebnemu Welchowi i grupie współpracujących pastorów

 

“Carranza jest towarem importowym z San Francisco, gdzie tego typu propagandę, której usiłowania w zrównaniu różnych stylów życia seksualnego, wprowadzenie zamieszania płciowego i nienawiści w stosunku do tradycyjnego modelu rodziny stało się normą ”stwierdził wielebny Welch". Rada ds Zaufania HISD chce przypomnieć dr Caranza, że to jest Teksas, gdzie ludzie wszelkich narodowości wciąż wierzą, że nasze dzieci należy chronić, wychowywać i edukować, a nie używać jako elementu eksperymentu socjologicznego radykalnych ruchów politycznych”.

Wielebny Welch podkreślił również w swoim oświadczeniu, że plan Carranzy ma swoje źródło w misji w GLSEN (Gay, Lesbian and Straight Education Network), której celem jest stworzenie “bezpiecznej i afirmującej atmosfery w szkołach bez względu na orientację seksualną, identyfikację płciową i ekspresję płciową”.

Pastor stwierdził, że zaangażowanie GLSEN “prowadzi do rażącego rzecznictwa przeciwko tradycyjnemu małżeństwu i rodzinie składającej się ze związku matki, ojca, którzy wychowują dzieci w szczęśliwej i zdrowej atmosferze ogniska domowego”.

“GLSEN został przywieziony do kalifornijskich szkół, by trenować nauczycieli”, dodał wielebny Welch, “co jest porównywalne do tego jak Planned Parenthood, pierwszy winny i sprawca zjawiska aborcji w Stanach Zjednoczonych, prowadzi edukację seksualną w szkołach”.

 

Houston, Texas,

26 czerwca 2017 roku

LifeSiteNews

 

https://www.lifesitenews.com/news/pastors-oppose-lgbt-curriculum-for-houston-schools-this-is-...-not-san-fran?utm_content=buffer91c2c&utm_medium=social&utm_source=%20lifesitenews%2Bfacebook&utm_campaign=buffer