Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 grudzień 2018 18:16

Transseksualista kandydatem na Miss Universe

Napisane przez Redakcja

Hiszpańska uczestniczka tegorocznej edycji Miss Universe nie jest kobietą lecz  transseksualnym mężczyzną. Znany jako Angela Ponce, planuje rywalizować w kobiecym konkursie jeszcze w tym miesiącu w Bangkoku.„Konkuruję, ponieważ to jest to, co chciałem robić, odkąd byłem małą dziewczynką" – podkreśla, dodając, że uwielbia tę część konkursu, w której prezentuje się w sukniach wieczorowych.
W 2015 r. podczas rywalizacji w hiszpańskim konkursie Miss World nie powiodło mu się, ponieważ dowiedział się w dniu zawodów, że zasady konkursu nie pozwalają wygrać kobiecie transseksualnej. Tym razem Ponce ma nadzieję wygrać zawody. „Jeśli dadzą mi koronę, to pokażę, że kobiety trans są tak samo kobietami jak kobiety biologiczne".

Jak twierdzi w wywiadach, Ponce rozpoczął zmianę hormonalną w wieku 16 lat i przeszedł operację plastyki pochwy w wieku 24 lat.

„Perspektywa, że mężczyzna być może wygra konkurs Miss Universe pokazuje, że poprawność polityczna zastąpiła zdrowy rozsądek – podkreśla Gwendolyn Landolt, wiceprezydent REAL Women of Canada. – Ten mężczyzna nie jest przecież kobietą. Pomimo że przyjmuje żeńskie hormony i poddał się operacji on nadal jest mężczyzną" – podkreśla Landolt.
Za: Life Site News
https://www.lifesitenews.com/news/transgender-beauty-queen-favored-to-win-miss-universe-contest-trans-women-a

Artykuły powiązane