Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 31 grudzień 2018 17:19

Mężczyzna, który identyfikuje się jako „kobieta", nękał seksualnie współwięźniarki w więzieniu dla kobiet

Napisane przez Redakcja

Stephen Wood jest 52-letnim mężczyzną, skazanym za gwałty na dwóch kobietach: jednej w 2013, drugiej w 2016 roku. Obecnie nazywa się „Karen" White i ze względu na swoją transpłciwość był przetrzymywany w kobiecym więzieniu. Jednak wkrótce po przeniesieniu do zakładu wyłącznie żeńskiego dokonał seksualnej napaści na cztery osadzone w nim kobiety.  

Dokładna natura sytuacji Wooda jest niejasna. Podobno zaczął „identyfikować się" jako „kobieta" w 2014 r., chociaż niektórzy z jego przyjaciół twierdzą, że jest on artystą dragowym i nie ma dysforii płci. Inni donoszą, że szukał pomocy w grupie transpłciowej w Manchesterze, która skierowała go do „kliniki tożsamości płciowej" w Sheffield. Wood nie przeprowadził tak zwanej operacji zmiany płci, ale ponieważ „zidentyfikował" się jako kobieta, został przetransportowany do więzienia New Hall dla kobiet. Tam, jak donosi Daily Mail, wykorzystał okazję do napaści seksualnej na cztery kobiety.
Wood przyznał się do dwóch napaści.
Po incydentach Wood został przeniesiony do męskiego zakładu HM Prison Leeds.
„Przepraszamy za błędy, które zostały popełnione w tym przypadku" – powiedział rzecznik Służby Więziennej. – „Pracujemy nad zarządzaniem wszystkimi więźniami, w tym osobami transpłciowymi, z wyczuciem i zgodnie z prawem. Jesteśmy równocześnie przekonani, że bezpieczeństwo wszystkich więźniów musi być naszym absolutnym priorytetem".
Według najnowszych danych, w więzieniach w Anglii i Walii przebywa 125 więźniów transpłciowych.
Na podstawie Life Side News
https://www.lifesitenews.com/news/male-rapist-who-identifies-as-female-transfers-to-womens-jail-assaults-fema?utm_content=buffer3c814&utm_medium=LSN%2Bbuffer&utm_source=facebook&utm_campaign=LSN&fbclid=IwAR3eDFM7PIFOY88V0spLxduzzSxH1p44fi9FqRhnys9Eu6Cfo7G-13fnxAE