Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 maj 2019 20:42

CNN promuje osoby, które „identyfikują się” jako... syreny

Napisane przez Redakcja


To nie żart, mimo że mogłoby się tak wydawać. Zaczęło się kilka lat temu, od „identyfikowania się” coraz większej liczby osób jako przedstawiciele płci przeciwnej.  Niedawno CNN opublikowało profil na temat tego, że coraz więcej osób na świecie „upodabnia się” do syren. Osoby, które się z nimi „utożsamiają” noszą syrenie ogony podczas oficjalnych spotkań i odpoczynku.Owszem, część z osób uważa to za dobrą zabawę, rodzaj stylizacji. Radość sprawia im pływanie w rybim ogonie i organizowanie sobie zdjęć w takim przebraniu. Inni robią na tym interesy: organizują „syrenie” spotkania, przyjęcia, sesje zdjęciowe i zajęcia z pływania syren. Tego lata w Kalifornii na przykład odbędzie się piąta doroczna konwencja syren, podczas której będą odbywać się sesje pływackie, warsztaty modelowania, wykłady czy występy muzyczne.
Niepokojące jest to, że wielu entuzjastów syrenich przebrań uważa to za coś więcej niż hobby. Mówią o nim za pomocą retoryki podobnej do tej, związanej z płcią. Takiej, jaką używają osoby, które wierzą, że to, jak siebie postrzegam jest ważniejsze niż to, co wynika z mojej fizyczności.
„To moja sprawa kim jestem” – powiedziała Udi Frige, która porównała siebie jako syrenę do homoseksualnej lub zdezorientowanej płciowo osoby. – Wymaga to wiele trudnych wyjaśnień, zwłaszcza jeśli ludzie mnie nie znają”.

Yuval Avrami powiedział, że przyjaciele „transpłciowi” narażają go na subkulturę, która go fascynuje, ponieważ wydaje się oferować „przejście od jednego gatunku do drugiego, zdolność do zamieszkiwania w nowej, magicznej tożsamości”.

„Czuję, że mój ogon jest częścią mnie – powiedziała entuzjastce syrenki Caitlin Nielsen w Daily Mail w 2017 roku. Czasami żartuję, że noszę protezę, ponieważ urodziłam się z okropną wadą wrodzoną – czyli nogami [...]... Będąc syreną, nie czuję, że coś chowam. Naprawdę czuję, że jestem prawdziwą sobą”.
Na podstawie: Life Site News
https://www.lifesitenews.com/news/cnn-promotes-adults-who-transition-from-human-species-to-identify-as-mermaids

Artykuły powiązane