Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 25 maj 2019 21:22

Australijska szkoła zmienia nazwę Dnia Matki. Dyrektor stwierdza: "Nie wpisujemy się już w świat zero-jedynkowy”

Napisała

Australijska szkoła zmieniła nazwę Dnia Matki, nazywając go „Dniem Uznania”, ponieważ dyrektor stwierdził: „Nie wpisujemy się już w świat zero-jedynkowy”.


O szkole Brunswick East Primary School w Melbourne pisze The Daily Mail: „W poprzednich latach szkoła prowadziła stoisko, w którym dzieci mogły kupować produkty z okazji Dnia Matki, takie jak kubki, drobiazgi, świece i mydła”. Ale teraz stoisko będzie nazwane „stoiskiem uznania” i dzieci będą tam mogły kupić prezenty dla każdego.


Dyrektor Janet Di Pilla napisała w biuletynie szkolnym:


W tym biuletynie zobaczycie fantastyczny plakat na nasz pierwszy „Dzień Uznania”. Każdego roku będziemy świętować 2 takie dni; jeden zbiega się z „tradycyjnym” Dniem Matki, a drugi zbiega się z „tradycyjnym” Dniem Ojca. Odbyło się wiele dyskusji na temat powodu, dla którego obchodzimy te dni i nazwy tego święta. Wierzę, że takie dni są ważne, ponieważ musimy zatrzymać się, by okazać wdzięczność tym, którzy nas otaczają. Jednak bardzo ważne jest również, aby te okazje były tak wszechstronne i włączające innych, jak to tylko możliwe.

Mam szczerą nadzieję, że ta zmiana nazwy pokaże, że jako społeczność uznajemy, że nasze rodziny nie składają się z żadnej konkretnej kombinacji ludzi i że nie wpisujemy się już w zero-jedynkowy świat. Przykro mi, że w przeszłości obrażaliśmy niektórych członków naszej społeczności i mam nadzieję, że dzień uznania pomoże w jakiś sposób naprawić każdą krzywdę, która miała miejsce w przeszłości.


Przedstawiciele partii "Australian Liberty Alliance" (Australijskie Przymierze Wolności ) skrytykowali tę zmianę, pisząc: „Wierzymy, że naturalna rodzina jest kluczowym elementem ludzkiego społeczeństwa i musi być chroniona”.


Przedszkole w Sydney w Australii także podążyło trendem anty- Dnia Matki; jak 30 kwietnia doniósł portal 10Daily:


Centrum wczesnego dzieciństwa "Learn and Laugh" ("Ucz się i śmiej") w Drummoyne wysłało we wtorek rodzicom wiadomość, że różnorodne aktywności związane z Dniem Matki i Ojca nie będą już w przedszkolu kontynuowane. „Spędziliśmy dużo czasu dyskutując i zastanawiając się nad tym i wierzymy, że chcemy być bardziej integrującym centrum” - czytamy w e-mailu od dyrektora April Howlin. „Chcemy uwzględnić wszystkie rodziny tutaj w Learn and Laugh niezależnie od ich dynamiki rodzinnej. Zamiast tego zdecydowaliśmy się na dzień rodziny i przyjaciół o różnych porach roku. W ten sposób każdy, kto jest blisko dzieci, może przyjść i wziąć udział".


Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1908 roku, kiedy Anna Jarvis odbyła nabożeństwo żałobne ku czci swojej matki w kościele metodystycznym St Andrew's w Grafton, w Zachodniej Wirginii. Jej matka, Ann, która opiekowała się żołnierzami po obu stronach wojny domowej, zmarła w 1905 r. Kongres w 1908 r. odrzucił ideę, by dzień stał się świętem narodowym, ale do 1911 r. święto obchodziły wszystkie stany USA. Jarvis później oburzała się na komercjalizację święta i zaczeła organizować bojkoty Dnia Matki. Czuła, że ​​ludzie powinni po prostu pisać do swoich matek zamiast kupować im gotowe kartki.

 

Źródło: https://www.dailywire.com/news/47049/australian-school-renames-mothers-day-principal-hank-berrien?%3