Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 lipiec 2019 23:02

Szokujące "zajęcia" w Poznaniu. Drag queen czytała dzieciom bajkę o "nietypowym Adasiu"

Napisane przez Redakcja


Spotkanie dzieci z drag queen Lolą odbyło się w niedzielę w poznańskiej kawiarni "Pora Dnia". Jak informuje "Głos Wielkopolski", w zajęciach wzięło udział wiele mam z dziećmi. Czytanie bajki w ramach piątej edycji Poznań Pride Week zorganizowała Grupa Stonewall związana z ruchem LGBT+.


"Drag queen" to określenie postaci scenicznej, w którą wcielają się najczęściej mężczyźni karykaturalnie umalowani i przebrani za kobiety. Występy drag queens to zazwyczaj forma rozrywki i skeczu w klubach oraz pubach LGBT.
Tym razem drag queen o pseudonimie Lola została zaproszona do jednej z kawiarni w Poznaniu, gdzie zaplanowano jej spotkanie z dziećmi. Lola czytała im bajkę o "nietypowym Adasiu" – chłopcu, któremu wyrosły skrzydła. Jak donosi "Głos Wielkopolski" na niedzielne spotkanie przyszło wiele mam z dziećmi.
"Adaś od zawsze był typowym chłopcem. Zupełnie typowym. Aż do dnia, w którym odkrył, że..." – tak rozpoczyna się książka pt. "Nietypowy Adaś" autorstwa Toma Percivala. To właśnie tę książkę czytała dzieciom drag queen.
– To książka o chłopcu, któremu wyrosły skrzydła. Na początku wstydzi się tego. Później odkrywa, że takich dzieci jak on jest dużo – wyjaśniała dzieciom Lola. Dodała, że "jej córka bardzo lubi bajki". – Ta historia uczy nas akceptacji inności. Każdy z nas jest nietypowy i nie ma w tym nic złego – mówiła drag queen.
– Wygląda pani strasznie. Mogłaby pani grać główną rolę w horrorze. Nie chciałem tutaj przychodzić, ale mama mnie zmusiła – stwierdził szczerze jeden z chłopców, który przysłuchiwał się bajce.
– Nie widzę nic kontrowersyjnego w tego rodzaju spotkaniach. Regularnie odwiedzamy bibliotekę. Dużo czytamy dzieciom. Starszy syn lub bajki – oceniła z kolei jedna z matek, która przyprowadziła dzieci na zajęcia z Lolą.
Czytanie, którego organizatorami byli Grupa Stonewall i poznańska kawiarnia "Pora Dnia", odbyło się w ramach trwającej piątej edycji Poznań Pride Week. Festiwal rozpoczął się w sobotę i potrwa do 6 lipca. Wtedy zakończy go Marsz Równości.
https://www.dorzeczy.pl/kraj/106991/Szokujace-zajecia-w-Poznaniu-Drag-queen-czytala-dzieciom-bajke-o-nietypowym-Adasiu.html
fot. zdjęciu ilustracyjne / Źródło: PAP/EPA / BORIS PEJOVIC

Artykuły powiązane