Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 04 lipiec 2019 21:27

Hiszpańskie miasto utworzyło jednostkę policji LGBT. Ma zwalczać „homofobię”

Napisane przez Redakcja

W hiszpańskiej miejscowości Vall d’Uixo powstała specjalna jednostka policji LGBT, która będzie zajmowała się walką z „homofobią” i nienawiścią związaną z tzw. orientacją seksualną. Policja LGBT zaangażuje się również w działalność edukacyjną.Vall d’Uixo jest pierwszym miastem w Hiszpanii, w którym pojawi się specjalna jednostka policji LGBT, ścigająca przestępstwa związane z „dyskryminacją” homoseksualistów i „homofobią”. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia, policjanci z tęczowej formacji mają zapewnić „podstawową ochronę praw osób LGBT”. „Vall d’Uixo jest otwarte i tolerancyjne, więc chcemy, aby lokalna policja też była wrażliwa na te kwestie” – powiedział Javier Ferrres, jeden z założycieli grupy.
 Utworzenie specjalnej jednostki policji LGBT to kolejny krok w rewolucyjnej agendzie. Dotychczas w Hiszpanii istniały jedynie stowarzyszenia zrzeszające policjantów utożsamiających się z ideologią LGBT. Jedną z nich była organizacja Gaylespol, wchodząca w skład europejskiego związku policjantów European LGBT Police Association. Warto dodać, że struktury policjantów LGBT stale się rozszerzają. Powstanie specjalnej jednostki policji walczącej z „homofobią” zbiegło się w czasie z powołaniem nowego stowarzyszenia LGBTIPOL.
Jak informują hiszpańskie media, jednostka policji LGBT ma być obecna podczas imprez masowych, gdzie rozstawione będą tzw. „tęczowe punkty policji”. Nowa jednostka policji w Vall d’Uixo ma również angażować się w działalność edukacyjną. Nie sprecyzowano jednak na czym ma ona dokładnie polegać i jakie treści promować.
http://www.pch24.pl/hiszpanskie-miasto-utworzylo-jednostke-policji-lgbt--ma-zwalczac-homofobie,68962,i.html#ixzz5skL5rQb4
Źródło: stoppedofilii.pl