Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 wrzesień 2019 13:18

LGBT znowu miesza: używa haseł kojarzonych z obroną życia

Napisane przez Redakcja

„Dla życia i rodziny” – takie hasło przyjęto dla tzw. marszu równości , który ma się odbyć 21 września w Toruniu. To hasło wzięte bezpośrednio z o ogólnopolskiego marszu pro-life Dla Życia i Rodziny.

Takie użycie hasła zrównuje walkę o swoje interesy grup LGBTI z walką o życie nienarodzonych, zabijanych podczas aborcji. Narzuca także interpretację, jakoby uznanie związków jednopłciowych i wszelkie inne żądania, miały służyć wartościom tradycyjnym: życiu i rodzinie.

To kolejny sposób na pomieszanie pojęć. W ten sposób, poprzez dobór odpowiednich słów i przesuwanie ich znaczeń, zaciemnia się obraz rzeczywistości. Z czasem w umysłach szerokiej rzeszy odbiorców jedno wydarzenie i jego ocena pod względem moralnym miesza się z drugim i zaciemnia obraz rzeczywistości. Tak jak to było np. ze słowem „tolerancja”, której znaczenie ze „znoszenia jakiegoś zachowania” powoli i systematycznie zmieniono na „akceptację”, „aprobatꔄafirmację” .

- Wykorzystanie przez środowiska LGBT nazwy kojarzonej z ogólnopolskim Marszem dla Życia i Rodziny jest skandaliczne – ocenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.

– Rozumiem, że to wyjątkowa prowokacja i manipulacja, bowiem tym ogłoszeniem uderza się w tradycyjne wartości, na których budowane jest polskie społeczeństwo. Dlatego wykorzystywanie nazwy kojarzonym z ogólnopolskim marszem dla życia i rodziny uważam za wyjątkowo skandaliczny – podkreśliła w rozmowie z informacyjną redakcją Radia Maryja.

Polityk wystosowała także list otwarty. Wskazuje w nim, że powoływanie się przez środowiska LGBT na troskę o życie i rodzinę jest co najmniej kuriozalne, bowiem są oni równolegle żarliwymi zwolennikami tzw. aborcji i eutanazji.

– To przekraczanie wszelkich granic. To jest wchodzenie w naszą tradycję, kulturę, nasze obyczaje – dodała.

Poseł wskazała, że „to mylenie pojęć jest celowe i w konsekwencji prowadzi do redefinicji małżeństwa i rodziny, na co nie może być przyzwolenia społecznego”.

Na podstawie: https://jedenznas.pl/posel-sobecka-protestuje-przeciw-wykorzystywaniu-przez-srodowiska-lgbt-hasel-kojarzonych-z-obrona-zycia/?fbclid=IwAR1LOYvCyvkUAvRzAbJLcLGOhOhC5BXVgvB92U2rg48UbHl1zMGnaJL4prY

Artykuły powiązane