Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 listopad 2019 19:50

Obóz prowadzony przez homoseksualistów promowany w kanadyjskich szkołach katolickich

Napisane przez Redakcja
 
 
Kanadyjscy rodzice i obrońcy rodziny są oburzeni promocją „obozu bezwyznaniowego” dla uczniów szkół katolickich, który prowadzą dysydenccy katolicy i działacze homoseksualni.
 
Obóz Micah, który odbywa się od wielu lat w sierpniu w pobliżu Bancroft, w kanadyjskiej prowincji Ontario, ma charakter obozu ekumenicznego. Zgodnie z założeniem organizatorów ma za zadanie ukształtować młodych liderów „wiary i sprawiedliwości”, którzy w przyszłości odegrają istotną rolę w Kościele i społeczeństwie.
 
Opiekunami młodzieży podczas sześciodniowego turnusu są: były kapłan katolicki i trzech aktywistów homoseksualnych, zaangażowanych w promocję tzw. małżeństw jednopłciowych. Jeden z działaczy jest aktywnym pederastą, inny prowadzi stowarzyszenie pro-homoseksualne w jednej ze szkół publicznych.
 
Organizatorzy jednocześnie informują osoby, chcące wziąć udział w obozie, aby się nie martwiły, jeśli nie pójdą w niedzielę do kościoła, gdyż „niektórzy z nas (kadra) nie chodzi do kościoła co niedzielę albo w ogóle”.
Liderzy katoliccy i rodzice nazwali promocję obozu w szkołach katolickich „wielkim skandalem”, „niepokojącym i całkowicie nie do przyjęcia”.
 
Kierownikiem obozu Micah i jego pomysłodawcą jest Dwyer Sullivan, 75-letni były ksiądz katolicki, który pozostaje w związku małżeńskim. Prowadzi zajęcia w szkole średniej nt. sprawiedliwości społecznej i religii świata.
 
W skład personelu obozu wchodzi także Monica Moore, która pełni funkcję duchowną w Zjednoczonym Kościele Kanadyjskim. Kobieta zaangażowana jest w pracę na rzecz „pełnej integracji ludzi z różnych grup wyznaniowych wszystkich orientacji seksualnych i tożsamości płciowych ze społeczeństwem”. Moore uważa, że o kwestiach dot. moralności seksualnej decyduje się większością głosów.
 
Jednym z opiekunów podczas letniego obozu ma być James Loney, homoseksualny aktywista, który zyskał sławę międzynarodową jako zakładnik przetrzymywany w Iraku, gdzie współpracował z chrześcijańską grupą Peacemaker w 2005 roku. Znany jest również z oskarżeń kierowanych pod adresem Rycerzy Kolumba za rzekomą dyskryminację homoseksualistów. Rycerze w 2006 r. zaprzestali finansowania obozów katolickich - Ontario Youth Leadership, gdzie pracował Loney. Stwierdził on, że Rycerze Kolumba specjalnie zamknęli obóz ze względu na jego post-iracką działalność, związaną z ujawnieniem „orientacji homoseksualnej”. Obecnie pozostaje on w związku z innym mężczyzną.
 
Doradcą programowym obozu jest Colleen Barrett, związany z Gay Straight Alliance w Jacob Hespeler Secondary School w Cambridge.
 
Największe oburzenie rodziców budzi fakt, iż katoliccy duchowni, prowadzący zajęcia w szkole zachwalają obóz na stronie internetowej, w szczególności zwracając uwagę na wartości „pokoju i sprawiedliwości”, które są na nim promowane.
 
Rada Katolicka, pełniąca nadzór nad szkołami katolickimi w Kanadzie już w 2010 r. zachwalała go, wskazując na umiejętność kreowania młodych przywódców, którzy są w stanie zmieniać rzeczywistość. Obóz reklamowany w różnych szkołach katolickich już w tej chwili cieszy się - wśród kadry szkółkatolickich - renomą „najlepszego obozu dla katolickich uczniów kreującego młodych przywódców”.
 
Rodzice są oburzeni reklamą skandalicznego obozu dla młodzieży w szkołach katolickich, które powinny promować wartości zgodne z nauczaniem Kościoła. 
 
 
 
Read more: http://www.pch24.pl/oboz-prowadzony-przez-homoseksualistow-promowany-w-kanadyjskich-szkolach-katolickich,11575,i.html#ixzz66hL0AwmnRead more: http://www.pch24.pl/oboz-prowadzony-przez-homoseksualistow-promowany-w-kanadyjskich-szkolach-katolickich,11575,i.html#ixzz66hKwNF36

Artykuły powiązane