Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 12 grudzień 2019 12:49

Senat wybiera członka Stowarzyszenia Prawnego LGBT na sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych

Napisane przez Redakcja

Senat Stanów Zjednoczonych we wtorek, 10 grudnia, potwierdził nominację Patricka Bumataya na stanowisko sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych. Bumatay będzie pierwszym jawnie homoseksualnym sędzią 9. obwodu w Sądzie Apelacyjnym USA.

Prezydent Donald Trump nominował Bumatay’a w zeszłym roku, powołując się m.in. na jego doświadczenie w sprawach przestępczości zorganizowanej i narkotyków w Południowym Dystrykcie Kalifornii. Niestety, wydaje się, jakby prezydent nie uwzględnił, że Bumatay jest otwarcie homoseksualnym kandydatem i członkiem Stowarzyszenia Prawnego LGBT Toma Homanna, organizacji zajmującej się „upowszechnianiem  kwestii homoseksualnych, lesbijskich, biseksualnych i transpłciowych”.  Stowarzyszenie Homanna sprzeciwiało się m.in. temu, że Sąd Najwyższy utrzymał prawo chrześcijańskiego piekarza Jacka Phillipsa do odmowy zrobienia ciasta na „ślub” osób tej samej płci i jednoznacznie potępił zakaz, wydany przez administrację Trumpa, by w służbie wojskowej respektowano gender.
To zadziwiające, że w tym kontekście republikanie w Senacie nie obawiają się, że Bumatay, wykorzystując swoje nowe stanowisko, będzie rozpropagowywał wspomniane wyżej idee. Być może dlatego, że dziewiąty obwód należy do bardzo liberalnych sądów. Popiera transpłciowe wojsko, wydał szereg decyzji, sprzyjających działaniom Planned Parenthood oraz zakazał modlitwy na lokalnych spotkaniach zarządu szkoły.
Bumatay nie jest jedynym homoseksualnym kandydatem na sędziego, który należał do lewicowej organizacji LGBT. W sierpniu Senat potwierdził, że sędzia stanu Illinois, Mary Rowland, zasiada w amerykańskim sądzie okręgowym dla okręgu północnego Illinois. Rowland jest otwartą lesbijką, żyjącą w związku z kobietą, była członkiem Lambda Legal Defence and Education Fund, popierającej m.in. zmuszanie katolickich organizacji charytatywnych do umieszczania dzieci w lesbijskich domach dziecka.  Także adwokat Michael Bogren, do czerwca kandydat do Western District of Michigan, nie jest kandydatem, który by dbał o budowania świata, służącego ludziom. Występował on na przykład przeciw rodzinie chrześcijan z Michigan, która za odmowe zorganizowania na swojej farmie wesela dla osób tej samej płci, została wykluczona z rynku lokalnych rolników.
Jakie osoby wybieramy na wysokie stanowiska, takie mamy prawo, budujące rzeczywistość. Dlatego warto poznać te mechanizmy i tam, gdzie możemy, włączać w nie nasze mądre wybory.
Na podstawie:
https://www.lifesitenews.com/news/senate-confirms-member-of-lgbt-law-group-for-liberal-ninth-circuit-court