Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 17 grudzień 2019 22:22

Trump: przeciw czy za LGBTI?

Napisane przez Redakcja

Dwuznaczne działania prezydenta Trumpa względem LGBTI zaskakują. Czy jest przeciw, czy za? I jakie poparcie osób LGBTI może otrzymać w wyborach prezydenckich w 2020 r.?

 

Jako prezydent Trump wyznaczył przedstawicieli pro-LGBT na różne stanowiska rządowe i wolne stanowiska w sądach. Kontynuował niektóre polityki LGBT z czasów Obamy, takie jak zarządzenie wykonawcze w sprawie „niedyskryminacji tożsamości płciowej” oraz wsparcie USA dla międzynarodowego uznania stosunków homoseksualnych w Radzie Praw Człowieka ONZ. Jego administracja uznaje również – tak jak przedstawiciele LGBT – czerwiec „Miesiącem dumy środowisk LGBT”.

Jednocześnie Trump podjął się także działań niesprzyjających ruchowi LGBTI. Np. nadał priorytet wolności religijnej i sprzymierzył się z konserwatystami: zakazując żołnierzom zdezorientowanym płciowo wojska czy chroniąc kobiety przed koniecznością dzielenia pomieszczeń np. w schroniskach dla bezdomnych z mężczyznami twierdzącymi, że są transgenderowi. Biały Dom wystąpił także przeciwko tak zwanej „Ustawie o równości” i stosuje biologiczną definicję płci przy wdrażaniu federalnych przepisów ustawowych i wykonawczych.
W związku z tym profesjonalne lobby LGBT nadal traktuje Trumpa jako wroga „praw” LGBT.
„Od czasu objęcia urzędu przez Donalda Trumpa i Mike'a Pence'a ludzie LGBTQ byli nieustannie atakowani przez administrację, która jest bardzo zainteresowana zrzeczeniem się naszych praw i cofnięciem poczynionych postępów” - twierdzi Alphonso David, prezes kampanii zwany „kampanią na rzecz praw człowieka” (HRC). „Dokonaliśmy inwestycji, zatrudniliśmy personel i rozpoczęliśmy zaangażowanie wyborców w całych Stanach, aby pokonać Donalda Trumpa. Już w listopadzie 2020 r. HRC i 57 milionów wyborców w całym kraju będą gotowe zakończyć ten koszmar administracji ”.

https://www.lifesitenews.com/news/trump-reelection-campaign-courts-lgbt-voters-with-rainbow-pride-merchandise