Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 18 grudzień 2019 14:56

Polska potępiona przez Parlament Europejski za „mowę nienawiści wobec osób LGBTI”  

Napisane przez Redakcja

- W Polsce ponad 80 regionów, powiatów i gmin podjęło uchwały, w których określają podlegające im obszary jako „wolne od tak zwanej ideologii LGBTI” – zwraca uwagę w rezolucji Parlament Europejski. Niestety dla Parlamentu Europejskiego nie jest to przejaw zdrowego rozsądku lecz dyskryminacji i nienawiści.

 

Parlament Europejski w Strasburgu w głosowaniu przyjął rezolucję potępiającą dyskryminację i mowę nienawiści wobec osób LGBTI, a także „strefy wolne od LGBTI”. W głosowaniu 463 europosłów było za, 107 przeciw, a 105 wstrzymało się od głosu.

W tytule rezolucji nie ma nazwy Polski, jednak odniesienia do niej pojawiają się w treści dokumentu.

Informuje się w nim, że od początku 2019 r. w Polsce ponad 80 regionów, powiatów i gmin podjęło uchwały, w których określają podlegające im obszary jako „wolne od tak zwanej ideologii LGBTI”.

PE wzywa też w rezolucji Komisję Europejską do „zdecydowanego potępienia publicznej dyskryminacji społeczności LGBTI”.

– W Polsce nikt nie jest dyskryminowany ze względu na religię, przekonania czy orientację seksualną. Jest to absolutnie zapis krzywdzący. Uważamy, że trwa realizacja planu nakreślonego przez Grzegorza Schetynę: zagranica i donoszenie na Polskę – powiedziała eurposłanka PiS Jadwiga Wiśniewska.

– Europarlamentarzyści PO poparli w głosowaniu rezolucję PE w sprawie LGBTI. W Polsce mamy do czynienia z publiczną agresją wobec osób LGBTI. Nie ma zgody na dyskryminację – oświadczył Andrzej Halicki z PO.

Telewizja Polska

https://www.tvp.info/45844236/pe-potepil-w-rezolucji-mowe-nienawisci-wobec-osob-lgbti