Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 28 grudzień 2019 11:43

Czy nasze dzieci będą dzielić słowa na „złe” i „dobre”? Najpopularniejszy słownik Ameryki promuje słowa, popierające gender

Napisane przez Redakcja

- Neutralny pod względem płci i „niebinarny” zaimek „oni” to „Słowo Roku" – oświadczyła Merriam-Webster, firma o niemal 200-letniej tradycji, która wydaje najlepiej sprzedający się słownik Ameryki. To słowo zyskało na znaczeniu, ponieważ... „jest bezpieczne”.

- Słowo „oni” jest teraz używane w odniesieniu do jednej osoby, której tożsamość płciowa nie jest binarna – wyjaśnia wydawca. – To coraz powszechniejsze w tekstach i mediach społecznościowych oraz w codziennych osobistych interakcjach między użytkownikami języka angielskiego. Słowo „oni” było w tym roku o 313 procent częściej wyszukiwane niż w ubiegłym roku – wyjaśnia wydawca. – Nowy sens słowa dodaliśmy we wrześniu i jest coraz bardziej powszechny w komunikacji publicznej i osobistej” – powiadamia na tweedzie Merriam-Webster. W artykule opublikowanym przez Narodowe Publiczne Radio ogłoszono, że zaimki męskie i żeńskie są niewystarczające.

- Zwykłe zaimki w liczbie pojedynczej „on” lub „ona” są zakorzenione w podziale na płeć męską i żeńską, i często mogą okazać się mylące, niedokładne lub... pozbawione szacunku, gdy opisują osobę, która nie identyfikuje się ściśle jako mężczyzna lub kobieta – uzasadnia wydawca.
- Wybór Merriam-Webster jest najnowszym przykładem rosnącej świadomości i akceptacji faktu, że płeć nie jest binarna – powiedział Nick Adams, dyrektor ds. Reprezentacji Transpłciowej GLAAD. Adams zwrócił uwagę na rzecz alarmującą: że przed językiem czeka długa droga zmian...

- Wiele rzeczy wydarzyło się w 2019 roku, ale jednym z bardziej zachęcających jest ogłoszenie słowa roku przez Merriam-Webster – ogłosił Teen Vogue, amerykański miesięcznik o modzie. – Coraz więcej osób używa zaimków neutralnych pod względem płci, więc słowo roku Merriam-Webster na rok 2019 to „oni”!
W oświadczeniu przytaczane są przykłady tego, jak niebinarne użycie terminu „oni” stało się wszechobecne w wydarzeniach w 2019 r.
- Kongresmenka Pramila Jayapal z Waszyngtonu ujawniła w kwietniu podczas przesłuchania w Komisji Sądownictwa w sprawie ustawy o równości, że jej dziecko nie utożsamia się ze swoją płcią i dlatego wykorzystuje to słowo.

- Piosenkarz Sam Smith ogłosił we wrześniu, że teraz używa słowa „oni” na określenie osoby binarnej. A blog Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego oficjalnie zalecił, aby forma „oni” (i tu uwaga zmiana – „oni” w liczbie pojedynczej) była preferowana w profesjonalnym pisaniu nad słowo „on” lub „ona” – gdy mowa o osobie, której płeć jest nieznana lub osobie, która tę formę preferuje.
- Coraz częściej widać, że „oni” są używane na Twitterze czy w podpisach e-mail.
W 2017 r. Associated Press, amerykańska agencja prasowa, zaktualizowała swój podręcznik, który służy jako rodzaj „biblii dla dziennikarzy i redaktorów” podczas pisania. Zmieniona wersja uzasadnia użycie „one” jako pojedynczego zaimka w odniesieniu do wyżej wymienionych osób. AP sugeruje jeszcze, by robić to oszczędnie.
Nauczanie Kościoła katolickiego odrzuca dzisiejsze nieustępliwe podważanie prawdy, że ludzie są stworzeni jako mężczyźni i kobiety. Na początku tego roku Watykan wydał dokument wyraźnie potwierdzający, że Bóg stworzył ludzi tylko jako „mężczyzn” lub „kobiety” oraz że męskość i kobiecość są „dane” z natury i stanowią „fakt biologiczny”. Zatytułowany „Mężczyzną i kobietą stworzył ich. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji” dokument krytykuje „teorię płci” jako „pomieszaną koncepcję wolności w dziedzinie uczuć i pragnień (...) w przeciwieństwie do faktów opartego na prawdzie istnienia ”. To stanowisko uzasadniają oczywiste fakty biologiczne.
Podsumowując: Jak widzimy, reforma języka w absurdalnej rewolucji gender jest coraz bliżej. Warto pamiętać, że język – a więc to, w jaki sposób myślimy – wpływa bardzo konkretnie na naszą rzeczywistość. A więc zmiana preferowanych słów i sugestia, zawarta w języku, że istnieje coś takiego jak względność w pojmowaniu płci – sprawi, że gender stanie się jeszcze szybciej jedynym słusznym sposobem myślenia o świecie.

Na podstawie: https://www.lifesitenews.com/news/merriam-webster-dictionary-crowns-nonbinary-pronoun-they-as-2019-word-of-the-year