Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 luty 2020 20:44

Urząd Miejski Wrocławia zablokował akcję na temat ideologii LGBTI

Napisane przez Redakcja

Wolontariusze Fundacji Pro- Prawo do Życia na początku lutego zamierzali zorganizować kolejną pikietę na temat ideologii LGBT i tzw. "edukacji" seksualnej. Interweniowali urządnicy. 

 

Akcja została zgłoszona na rynku we Wrocławiu jako legalne zgromadzenie publiczne. Wolontariusze planowali użyć w jej trakcie samochodowej lawety oklejonej grafikami, jednak lawety nie wpuszczono na rynek. Funkcjonariusze straży miejskiej ustawili na trasie przejazdu metalowe zapory! Zrobiono to tylko po to, aby uniemożliwić wjazd naszej lawety na rynek. Następnie strażnicy zaczęli utrudniać rozpoczęcie akcji, przez co pikieta ostatecznie trwała przez 30 minut zamiast zaplanowanych 90 i odbyła się bez użycia auta.

Urzędnicy miejscy próbowali tłumaczyć interwencję tym, że wrocławski rynek jest formalnie parkiem kulturowym i rzekomo nie wolno używać tam samochodów i nagłośnienia. Tymczasem bez żadnego problemu wjeżdżały tam pojazdy uczestników tzw. "parady równości" LGBT, nad którą w 2019 roku honorowy patronat sprawował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

www.stopaborcji.pl

Artykuły powiązane