Wydrukuj tę stronę
piątek, 14 luty 2020 16:36

Blisko 60 organizacji skierowało apel do Wojewody Wielkopolskiego o uchylenie „Karty Równości”

Napisane przez Redakcja

„Karta Równości zawiera mnóstwo błędów prawnych i w wielu punktach ma znamiona niezgodności z Konstytucją RP, prawem oświatowym i prawem gospodarczym. Dlatego kolejne środowiska kierują apel do wojewody wielkopolskiego o uchylnie uchwały Rady Miasta Poznania.

Prawie 60. organizacji pozarządowych i towarzystw złożyło wczoraj apel do Wojewody Wielkopolskiego o jej uchylenie. Wśród nich: Kongres Kobiet Konserwatywnych, Fundacja Głos dla Życia oraz Polskie Forum Rodziców, Odpowiedzialny Poznań. Inicjatorem działań jest Społeczna Rada Edukacji i Wychowania Rodzinny Poznań, ciało doradcze założone przez rodziców i skupiające rodziców, ekspertów i pedagogów.
Natomiast dziś przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki wystosował specjalne oświadczenia, które będzie odczytane we wszystkich poznańskich parafiach.

Fot. http://www.polskieforumrodzicow.pl/forum-rodzicow-aktualnosci/240-ok-90-poznaniakow-nie-chce-tzw-kart-rownosci-protest-rodzicow-wparty-przez-przedsiebiorcow-i-malopolska-kurator-oswiaty

Artykuły powiązane