Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 31 marzec 2020 20:38

Teologowie bronią kard. Burke’a za powiązanie COVID-19 z buntem społeczeństw przeciwko Bogu

Napisane przez Redakcja

 

27 marca 2020 r. Kilku powszechnie uznawanych katolików wystąpiło w obronie kard. Raymonda Burke po tym, jak pro-homoseksualna grupa , zażądała od papieża Franciszka, by odsunął kardynała od publicznej działalności. Reakcje obu grup dotyczą wypowiedzi kardynała, który powiązał nieszczęścia koronawirusa z dystansem człowieka do Boga, a zwłaszcza z nadużyciami dotyczącymi seksualności.


Kard. Burke w oświadczeniu na temat pandemii COVID-19, opublikowanym 21 marca wskazał, że „osoba wierząca nie może brać pod uwagę obecnego nieszczęścia, w którym się znajdujemy, bez zastanowienia się nad tym, jak daleko naszej kulturze popularnej jest do Boga”. Były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, czyli najwyższego organu sądowniczego Kościoła katolickiego, wymienił różne sposoby odwrócenia się społeczeństwa od Stwórcy.
„Jest nie tylko obojętne na Jego obecność wśród nas, ale otwarcie buntuje się wobec Niego i dobrego porządku, w którym Bóg nas stworzył i utrzymuje przy życiu” - powiedział kardynał Burke.
„Musimy zwrócić uwagę na to, jak życie ludzkie jest gwałtownie atakowane przez mężczyzn i kobiety, których Bóg stworzył na swój obraz i podobieństwo". Kardynał swpomniał o atakach na niewinnych i bezbronnych nienarodzonych oraz na tych, którzy powinni być w pierwszej kolejności otaczani troską, ze względu na obciążenia poważnymi chorobami, wiekiem lub specjalnymi potrzebami.

Kardynał skrytykował dzisiejszy „wszechobecny atak na integralność ludzkiej seksualności, na naszą tożsamość jako mężczyzny lub kobiety, i definiowanie, często za pomocą agresywnych środków, tożsamości seksualnej innej niż ta podana nam przez Boga”.

„Z coraz większą troską jesteśmy świadkami niszczącego wpływu na jednostki i rodziny tak zwanej teorii płci” - podkreślił.
W końcu kard. Burke wspomniał o „pogaństwie, które czci naturę i ziemię”.
„W Kościele są tacy, którzy odnoszą się do ziemi jako do naszej matki, jakbyśmy przyszli z ziemi, a ziemia była naszym zbawieniem. Ale pochodzimy z ręki Boga, Stwórcy Nieba i Ziemi. Tylko w Bogu znajdujemy zbawienie” – podkreślił amerykański kardynał.
Francis DeBernardo, dyrektor wykonawczy pro-LGBT New Ways Ministry – ministerstwa, które bierze w obronę osoby LGBTI, które uznają się za przedstawicieli katolicyzmu, stwierdził w oświadczeniu z 25 marca, że ​​kardynał „obwinił za pandemię koronawirusa osoby LGBTQ”. Oskarżył także kard. Burke'a i bp. Ramóna Castro z Cuernavaca w Meksyku o promowanie „nieświadomej dezinformacji w trakcie globalnego kryzysu zdrowotnego”. DeBernardo wezwał papieża Franciszka do „usunięcia obu mężczyzn z publicznej służby za niebezpieczny i nieodpowiedzialny język na temat osób LGBTQ”.
Jednak wielu powszechnie szanowanych katolików wystąpiło w obronie kardynała.
Janet Smith, była profesor teologii moralnej z Wyższego Seminarium Sacred Heart w Detroit w stanie Michigan, potępiła atak Ministerstwa New Ways na kardynała jako „pełen dezinformacji, czyli fałszu”.
„Twierdzą, że Burke obwinił za pandemię koronawirusa osoby LGBTQ. Nie powiedział nic takiego, a tak naprawdę nie wspomina nawet o osobach LGBTQ - powiedziała dla LifeSiteNews.
Wspomniał o„ teorii płci” jako jednym z nieporozumień wynikających z odwrócenia się od Boga” - wyjaśniła Smith.

Kard. chciał zająć się „faktem, że z powodu wirusa żadne publiczne msze katolickie nie są dozwolone”, a nie obwiniać którąś z grup za pandemię. Burke utrzymywał - powiedziała Smith – „że zło, którego doświadczamy, jest wynikiem buntu wobec Boga; dlatego aby zwalczyć to zło, musimy ponownie zwrócić się do Boga ”.
„Ministerstwo New Ways obawia się, że jego list wywoła przemoc wobec osób LGBTQ”, powiedziała na zakończenie Smith, dodając: „Z pewnością nie, jeśli ludzie przeczytają to, co napisał i wsłuchają się w jego głos". Ks. Serafino Lanzetta, członek Akademii Życia i Rodziny Jana Pawła II, podkreślił, że wypowiedź Burke'a na temat „wszechobecnego ataku na integralność ludzkiej seksualności, naszej tożsamości jako mężczyzny lub kobiety” należy postrzegać „w świetle wielu innych grzechów potępionych przez Jego Eminencję jako przyczynę tego, że Bóg dopuścił epidemię zarazy.”
Jakakolwiek zaraza, w tym obecna, ks. Serafino powiedział LifeSiteNews: „jest skutkiem grzechu pierworodnego i naszych grzechów. Każdy grzech musi zostać naprawiony, ale grzech przeciwko ludzkiemu stworzeniu wprowadza szczególną „niemoralną grawitację”. Próbuje zastąpić Boga czymś stworzonym przez nas.

„Taka postawa rzeczywiście wymaga pilnego zadośćuczynienia. Bóg nigdy nie może zostać zastąpiony przez człowieka ”- powiedział.
Według kapłana katolicy mają obowiązek głosić prawdę. „Zawsze mamy prawo przypominać ludziom o Bogu, o tym, co uczynił, kiedy stworzył człowieka: mężczyznę i kobietę. Jest to cel i podstawa osądu moralnego”.
LifeSiteNews rozmawiał również z Marią Madise, międzynarodową dyrektorką Society for the Protection of Unborn Children (SPUC), organizacji chroniącej nienarodzonych. Madise nazwała komentarze Burke dotyczące kryzysu COVID-19 „troskliwą wskazówką duszpasterską, inspirowaną autentyczną miłością do prawdy”.
Ministerstwo New Ways było w przeszłości potępiane przez wielu biskupów. Podobnie jak inne grupy, które twierdzą, że są katolikami, ale zaprzeczają głównym aspektom nauczania Kościoła, Ministerstwo New Ways nie ma aprobaty ani uznania Kościoła katolickiego i nie może wypowiadać się w imieniu katolików Stanów Zjednoczonych (podkreślił w 2010 kard. Francis George z Chicago).

W 2011 r. kard. Donald Wuerl, uważany przez wielu katolików za liberała, napisał: „Stanowisko zaproponowane przez Ministerstwo New Ways nie jest zgodne z nauczaniem katolickim, a organizacja ta nie jest upoważniona do wypowiadania się w imieniu Kościoła katolickiego lub do identyfikowania się jako organizacja katolicka ”.

https://www.lifesitenews.com/news/pro-gay-group-demands-cdl-burke-be-punished-for-decrying-gender-theory-in-covid-19-remarks