Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 27 sierpień 2020 07:36

Łódzki Kurator Grzegorz Wierzchowski poddany atakom środowisk LGBT i zwolniony. Stajemy w jego obronie

Napisane przez Redakcja

Poprzyj odważnych kuratorów oświaty przed początkiem roku szkolnego!

Kurator Wierzchowski został odwołany, a wojewoda powołuje się na niesprecyzowane zarzuty i unika powiązania swojej decyzji z wystąpieniem medialnym Kuratora i presją środowisk lewicowych. Wszystko wskazuje na oportunizm MEN i wojewody - piszą Solidarni 2010. 

 

Apelujemy do Premiera o realizację deklaracji wyrażanych podczas kampanii i ochronę osób i środowisk wyznających wartości inne niż "tęczowe".

 

26.08

Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości rozpoczęły zbiórkę podpisów petycją w sprawie Grzegorza Wierzchowskiego, który został odwołany ze stanowiska Kuratora Oświaty w Łodzi. Wiele wskazuje, że jest to decyzja podyktowana naciskiem środowisk LGBT. Petycja skierowana jest do Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Liczymy na promocje i szybkie wyjasnienie sprawy.
Treść petycji dostępna jest pod odnośnikiem: 
https://roty.pl/kampanie/stop-terrorowi-lgbt/

24.08

„Mainstreamowe media i politycy lewicy oczekiwali dymisji za wypowiedz ws. ideologii genderowej, która wchodzi do szkół. Następnego dnia dymisja. (…) Jest to błędem” - mówił Zbigniew Ziobro odnosząc się do dymisji łódzkiego kuratora oświaty.-

Uważam Dariusz Piontkowskiego za dobrego ministra. To nie znaczy, że zgadzam się z każdą jego decyzją. Gdy toczy się wojna cywilizacyjna w Polsce, nie możemy sobie pozwolić na takie sygnały. (…) Wielu kuratorów będzie się bało podejmować działania w obronie polskich dzieci - Minister sprawiedliwości był gościem Polsat News.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie ministra Dariusza Piontkowskiego - por. list

Ruszyła akcja wsparcia #MuremZaKuratoremWierzchowskim

Kurator został zwolniony. W ostrych słowach taki krok skrytykowali politycy Solidarnej Polski i Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. – Warto włączyć się w akcję wsparcia dla pana kuratora Wierzchowskiego. To w zasadzie konieczność, jeżeli się podziela opinię pana prezydenta RP Andrzeja Dudy, że istnieje ideologia LGBT, a także założenia Karty Rodziny, którą przedstawił na przełomie czerwca i lipca. Zachęcam zatem do stosowania hashtagu #MuremZaKuratoremWierzchowskim. Nadchodzi rekonstrukcja rządu i to chyba dobry moment, aby ocenić czy Zjednoczonej Prawicy bliżej do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego i jego dosyć pokrętnych tłumaczeń z dzisiejszego wywiadu dla Polskiego Radia w sprawie konieczności zwoleniania łódzkiego kuratora oświaty czy bliżej rządzącym do poglądów prezydenta Andrzeja Dudy i jego programu wsparcia dla instytucji rodziny  – mówi NGO radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, a dziś przewodnicząca Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w okręgu bielskim, Monika Socha-Czyż.za:https://ngopole.pl/2020/08/23/ruszyla-akcja-wsparcia-muremzakuratoremwierzchowskim/

24.08:

Ministrze Edukacji Narodowej! Nie pogrążaj się takimi wpisami!!!

@D_Piontkowski

Dariusz Piontkowski :

Decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty była rozważana już od dawna i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami dot. LGBT. Szkoda, że nasz koalicjant nie chciał zaczerpnąć wiedzy dot. faktycznych powodów odwołania Pana kuratora u źródła.

23.08:

Jak dowiadujemy się z TT: Grzegorz Wierzchowski @GrzegorzWierzc2

Panie Wojewodo @TABochenski szkoda, że nie znalazł Pan nawet chwili ani w piątek, ani wcześniej, żeby porozmawiać o tej syt. ze mną i przykro mi że dowiaduję się o tym via TT. Czy doradził Panu tak doradca, który wcześniej był w Nowoczesnej?

22 sie 2020

Szanowni Państwo! Ogromnie dziękuję za wsparcie. Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem informację o odwołaniu mnie z funkcji kuratora oświaty. Widziałem się z Ministrem @D_Piontkowski jeszcze w środę. Nic o tym nie wspomniał.

Tymczasem rzecznik MEN Anna Ostrowska poinformowała PAP, że wniosek wojewody łódzkiego o odwołanie łódzkiego kuratora trafił do resortu na początku ubiegłego tygodnia. Warto odnotować, że z wpisu Grzegorza Wierzchowskiego wynika, że podczas środowego spotkania z ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim szef resortu miał nie wspominać o jego odwołaniu.

W końcu głos w sprawie zabrał wojewoda Tobiasz Bocheński, który napisał na Twitterze: „W piątek, 14.08 wystąpiłem z wnioskiem o odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z Ministrem Edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami. Dziękuję Panu Grzegorzowi Wierzchowskiemu za dotychczasową współpracę”.

--------------------------------

Wniosek o odwołanie ze stanowiska łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego skierował do ministra oświaty poseł Lewicy Tomasz Trela po  programie w TV Trwam, w którym Kuratorzy - Barbara Nowak i Grzegorz Wierzchowski mówili o swoich obawach związanych z agresywną ideologią LGBT i  kampanią gorszącą uczniów m.in. w ramach zajęć implementowanych w placówkach oświatowych przez rozmaitych ngo-sów o rodowodach LGBT i  przez lewicujące samorządy. Przykładem jest deklaracja LGBT w Warszawie niesławnie rządzącego w stolicy R.Trzaskowskiego.

Za tę opinię kuratora G.Wierzchowskiego spotkał hejt i ataki.

[Polecamy program w TW TRwam - video na dole; od 21 minuty.]

Mamy nadzieję, że szef MEN nie podda się naciskom pieniaczy lewej strony i nagrodzi Kuratora za odważnie głoszone poglądy, zgodne z Prawem Oświatowym i Konstytucją RP. O zwolnieniu w ogóle nie ma mowy!

Przypominamy, że w sytuacji wzmożonych ataków na dziecko i rodzinę ze strony ideologii  niezgodnych z naszą tradycją, ważne jest trwanie przy wartościach - co mocno kilkakrotnie w ostatnim czasie podkreślali Prezydent RP Andrzej Duda i Premier Mateusz Mazowiecki w swoich wystąpieniach.

Zostało to ujęte m.in. w Karcie Rodziny podpisanej przez Prezydenta RP, która w punkcie trzecim stanowi: program zakłada również ochronę dzieci przed ideologią LGBT.

Osoby, którym bliska jest szkoła wolna od LGBT, wolność wypowiedzi i katolicki system wartości, prosimy o wysyłanie listów poparcia dla odważnych Kuratorów do MEN:

Wojewoda Łódzki

Tobiasz Adam Bocheński

  1. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź

pok.: bud. A, I piętro, pok. 117

tel.: (+48) 42 664–14-03, 42 664-14-13

fax: (+48) 42 664-10-40

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

-------------------------------------------------------------------

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

-------------------------------------------------------------------

Ministerstwo Edukacji Narodowej, al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa

bądź bezpośrednio w Kancelarii Ministerstwa – wejście główne (w godz. 8.15 – 16.15 od poniedziałku do piątku)

pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Ministerstwa Edukacji Narodowej (adres elektronicznej skrzynki podawczej MEN na ePUAP: /gn9u55ai9v/SkrytkaESP lub /gn9u55ai9v/skrytka)

faksem pod nr +48 22 34 74 261

Materiał filmowy "Rozmowy niedokończone" dostępny tu:

https://youtu.be/YzjIhJAZTh0

http://solidarni2010.pl/39880-akcja-obrony-lodzki-kurator-grzegorz-wierzchowski-poddany-atakom-srodowisk-lgbt.html