Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 09 wrzesień 2020 17:37

Seria Star Trek dodaje transpłciowe postacie

Napisane przez Redakcja

Twórcy najnowszej wersji legendarnej serii Star Trek ogłosili, że ​​w nadchodzącym sezonie w filmie zostanie dodana postać transpłciowa i „niebinarna”.Seria science fiction już wcześniej zajmowała się kwestiami związanymi z różnorodnością seksualną. Wprowadzenie ról utraconych seksualnie w kosmosie zostało zaprojektowane za namową GLAAD, grupy monitorującej media LGBT z Nowego Jorku i Los Angeles.

W ciągu ostatnich 30 lat GLAAD z powodzeniem dążył do zaangażowania coraz większej reprezentacji gejów, lesbijek i osób transpłciowych w przemyśle telewizyjnym i filmowym. Organizacja niedawno podbiła kanał Hallmark, niegdyś przyjazny rodzinie, a teraz „otwarty” na kręcenie filmów z udziałem gejów ”.

W nadchodzącym trzecim sezonie programu CBS All Access fani spotkają pierwszą niebinarną postać Star Trekuniverse: Adirę, graną przez nowicjusza Blu del Barrio. Postać jest opisywana jako „wysoce inteligentna z pewnością siebie, przekraczającą ludzi w jego wieku”. Postać transpłciowa to Gray, grany przez Iana Alexandra. Gray jest opisywany jako „empatyczny, ciepły i nastawiony na spełnienie życiowego marzenia, by stać się gospodarzem Trillów”.
Celem jest indoktrynacja LGBT. Aktorka, która gra „niebinarną” postać podkreśla misję zindoktrynowania publiczności w swojej nowej roli: „W naszym systemie edukacji w USA brakuje przedmiotów LGBTQ + w programie nauczania, a także zasobów dla młodzieży LGBTQ +” - powiedziała del Barrio w wywiadzie dla GLAAD.

„To nie jest coś, co możemy umieścić na liście rzeczy do zrobienia. To wymaga natychmiastowych działań - podkreśla del Barrio. – Szczerze wierzę, że gdyby szkoły były prawnie zobowiązane do uwzględniania programu nauczania LGBTQ +, zobaczylibyśmy ogromną zmianę w sposobie, w jaki nasz kraj traktuje osoby transpłciowe”.

„Od lat GLAAD pełni rolę sędzi i ławy przysięgłych we wszystkich sprawach związanych z LGBT i nie tylko” - kontynuuje Kornick. „Ohydne lewicowe utwory rozrywkowe są nagradzane, podczas gdy mniej niż 20% reprezentacji telewizyjnej jest uważane za stratę. A grupa tylko się pogorszyła, żądając szerokiej reprezentacji dla mniej niż 4% populacji kraju. Oczywiście lewicowe Hollywood nie ma innego wyjścia, jak tylko się zgodzić ”.

Star Trek: Discovery miał pierwszeństwo „Beam me up, Scotty”. W 2017 roku w serialu pojawiła się pierwsza w historii serii para homoseksualna w „małżeństwie” tej samej płci: porucznik Stamets, grany przez Anthony'ego Rappa i dr Hugh Culbert, grany przez Wilsona Cruz.

Seria science fiction zajmowała się już wcześniej problemami związanymi z różnorodnością seksualną, szczególnie w odcinku Star Trek: The Next Generation zatytułowanym „The Outcast” (1992). Tytułowy „wyrzutek” to przedstawiciel androgynicznego gatunku, który przyznaje się zarówno do kobiecej tożsamości, jak i do seksualnych uczuć do pierwszego oficera Williama Rikera. Kiedy romans zostaje odkryty, Soren zostaje postawiony przed sądem i poddany terapii konwersyjnej. Gdy terapia przywróciła Sorena do bezseksualnej androgynii jej społeczeństwa, aktywiści homoseksualni reagowali na to negatywnie.

Po szeroko zakrojonym nagłośnieniu homoseksualizmu aktora George'a Takei, grającego rolę pana Sulu w macierzystej serii Star Trek, Sulu został przedstawiony w filmie Star Trek Beyond (2016) jako posiadający legalnego męskiego partnera.

„Star Trek zawsze miał misję zapewniania widoczności niedostatecznie reprezentowanym społecznościom, ponieważ wierzy w pokazywanie ludziom, że przyszłość bez podziału ze względu na rasę, płeć, tożsamość płciową lub orientację seksualną jest całkowicie w naszym zasięgu” - powiedziała Michelle Paradise, współpracownik i producent wykonawczy. „Jesteśmy dumni z bliskiej współpracy z Blu del Barrio, Ianem Alexandrem i Nickiem Adamsem z GLAAD, by stworzyć niezwykłe postacie Adiry i Graya oraz ożywić ich historie z empatią, zrozumieniem, wzmocnieniem i radością”.

Star Trek: Discovery trzeci sezon zadebiutuje 15 października tylko w CBS All-Access.

https://www.lifesitenews.com/news/star-trek-series-adds-non-binary-transgender-characters