Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 22 grudzień 2020 10:22

Światowe czasopismo medyczne naciska na usunięcie płci z aktów urodzenia

Napisane przez Redakcja

„Oznaczenia płci na aktach urodzenia nie mają zastosowania klinicznego” - czytamy w nowym artykule z New England Medical Journal.

Niegdyś prestiżowy i wiarygodny New England Medical Journal, opublikował artykuł uznający płeć biologiczną za nieistotną. W najnowszym numerze NEMJ dwóch lekarzy i prawnik napisali, że nadszedł czas, aby pozbyć się zwyczaju umieszczania płci biologicznej noworodka - czego dowodzą jego zewnętrzne genitalia - na aktach urodzenia. Artykuł znajduje się za paywallem, ale podsumowanie jest dostępne dla wszystkich: Oznaczenia płci na aktach urodzenia nie mają zastosowania klinicznego i mogą być szkodliwe dla osób interpłciowych i transpłciowych.

Poznajmy autorów tego postulatu. Vadim Shteyler jest adiunktem klinicznym medycyny na Brown University. Jest internistą, który nie ma gabinetu, ale pracuje w szpitalu. Jessica A. Clarke jest profesorem prawa w Vanderbilt Law School. „Bada konstytucyjne i ustawowe gwarancje niedyskryminacji ze względu na takie cechy, jak: rasa, płeć, orientacja seksualna, tożsamość płciowa, religia i niepełnosprawność”. Eli Y. Adashi jest byłym dziekanem medycyny i nauk biologicznych na Brown University. Jego specjalnością kliniczną jest ginekologia.

Jak widać, ci ludzie są kojarzeni z renomowanymi instytucjami. A ich artykuł jest publikowany w New England Medical Journal, jednym z najbardziej prestiżowych magazynów medycznych na świecie. Można powiedzieć, że reprezentują główny nurt amerykańskiej myśli medycznej i jej skrzyżowanie z zasadami prawnymi. I z tego szczytu profesjonalizmu mówią nam, że to, czy dziecko jest chłopcem, czy dziewczynką, nie ma znaczenia dla celów aktu urodzenia.

A dlaczego tak mówią? Ponieważ znikomy odsetek populacji cierpi na chorobę psychiczną, która prowadzi ich do przekonania, że ​​znajdują się w niewłaściwym ciele. Podobnie jak cierpiących na anoreksję szczupłych ludzi – do tego, że są otyli. A zgadzając się na takie postulaty, to jakby zgodzić się, by choremu na anoreksję, zamiast leczenia psychicznego zaordynować tabletki na odchudzanie.

Na podstawie: https://www.lifesitenews.com/opinion/world-renowned-medical-journal-pushes-to-remove-sex-from-birth-certificates