Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 24 grudzień 2020 11:10

Sąd: Ohio musi zezwolić na zmiany płci w aktach urodzenia

Napisane przez Redakcja

Tennessee jest jedynym stanem, który nie zezwala na zmiany płci w aktach urodzenia. „Zachowanie dokładności aktów urodzenia jest niezgodne z konstytucją i dyskryminujące”.


- Ohio musi pozwolić zdezorientowanym płciowo mieszkańcom na zmianę płci wymienionej w ich aktach urodzenia- orzekł amerykański sąd okręgowy dla południowego okręgu Ohio. Sędzia Michael Watson stanął po stronie lewicowej American Civil Liberties Union (ACLU) i grupy wsparcia LGBT Lambda Legal w ustaleniu, że naleganie Departamentu Zdrowia Ohio i Urzędu Statystyk Życia na zachowanie dokładności aktów urodzenia jest niezgodne z konstytucją i dyskryminujące.
Przedstawiciele stanu argumentowali, że zmiana aktów urodzenia ze względu na „tożsamość płciową” sprawiłaby, że zapisy byłyby mniej dokładne i zwiększyłyby ryzyko oszustw. Watson odrzucił te argumenty jako „odwracające od dyskryminującego wpływu polityki”.
„Wreszcie osoby transpłciowe z Ohio będą mogły poprawić swoje akty urodzenia, aby ten niezbędny dokument tożsamości był zgodny z ich tożsamością płciową” - stwierdziła adwokat Lambda Legal Kara Inglehart. „Dokładne akty urodzenia są niezbędne. Są podstawą naszej możliwości dostępu do różnorodnych świadczeń, takich jak zatrudnienie i mieszkanie oraz swobodnego i bezpiecznego poruszania się po świecie, tak jak to, kim naprawdę jesteśmy ”. Podczas gdy aktywiści LGBT twierdzą, że bycie mężczyzną lub kobietą jest kwestią samooceny, w rzeczywistości płeć jest zakorzeniona w chromosomach danej osoby i odzwierciedlona w setkach cech genetycznych. Pomimo uporczywego twierdzenia, że wybranie „tożsamości” przez osoby zdezorientowane pod względem płci ma zasadnicze znaczenie dla ich zdrowia i szczęścia, taki wybór wiąże się z różnymi długoterminowymi chorobami psychicznymi i emocjonalnymi, i wyższym wskaźnikiem samobójstw.
https://www.lifesitenews.com/news/judge-forces-ohio-to-let-people-change-sex-on-birth-certificates