Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 18 maj 2021 11:49

Skandal dyplomatyczny! 20 tys. dolarów za wsparcie społeczności LGBTQI+ w Polsce. Ambasada USA ogłasza nabór na granty

Napisane przez Redaktor


    Misja USA w Polsce ogłasza nabór wniosków o dotacje na projekty wspierające społeczność LGBTQI+ w Polsce - do 14 czerwca można ubiegać się o granty w wysokości do 20 000 USD

— ogłosiła na Twitterze Ambasada USA w Polsce.Jednocześnie Ambasada USA przekazuje dalej tweeta amerykańskiej urzędniczki Jaliny Porter, w którym podkreśla ona, że Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii „USA walczą z dyskryminacją LGBTQI+ poprzez: zwalczanie kryminalizacji, ochronę bezbronnych uchodźców i azylantów LGBTQI+, finansowanie ochrony praw człowieka, odpowiadanie na nadużycia praw człowieka, budowanie koalicji”.

Przypomina przy tym tweeta sekretarza stanu USA, który 17 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii stwierdził: Szanujemy wiele osiągnięć i wkładu osób LGBTQI +, jednocześnie każdego dnia kontynuując walkę z uprzedzeniami i dyskryminacją. Porzucenie nienawiści i przemocy wymaga współpracy każdego z nas i wszystkich stron.
Prawa człowieka są uniwersalne. Stany Zjednoczone z dumą współpracują z przedstawicielami innych krajów w promowaniu Praw Człowieka LGBQI+ na całym świecie - pisze w innym poście Ambasada USA.
Pytanie, jak akcja dofinansowania ośrodków wywrotowych wobec obecnego, wybranego w demokratycznych wyborach polskiego rządu ma się do misji Ambasady USA w Polsce jako placówki dyplomatycznej? Zgodnie z zasadami dyplomaci nie mają prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy kraju, który ich przyjmuje.

https://wpolityce.pl/polityka/551360-ambasada-usa-oglasza-nabor-na-granty-dla-lgbtqi-w-polsce

Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria