Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 20 lipiec 2021 15:31

UE wszczyna proces przeciwko Węgrom i Polsce w sprawie „dyskryminacji LGBTQ”

Napisane przez Redakcja

Komisja Europejska wszczęła postępowanie sądowe przeciw Węgrom i Polsce. Oskarżyła je o naruszenie „równości i ochrony podstawowych praw” obywateli LGBT.


Zdaniem UE dyskryminacja przejawia się we wdrażaniu przepisów, które chronią niewinność dzieci i ograniczają rozprzestrzenianie się materiałów homoseksualnych i „transseksualnych”. Sprawa dotyczy działań, w których lubieżne przejawy deprawacji seksualnej są zakazane, a tradycyjne wartości małżeńskie i rodzinne podtrzymywane, m.in. stref wolnych od LGBTI.
Jak widać, Komisja Europejska, uważa za stosowne i uprawnione, wbrew wcześniejszych założeniom interweniować w sprawy wewnętrzne kraju.
Komisja Europejska uzyskała poparcie członków UE, którzy w większości uchwalili 8 lipca rezolucję potępiającą węgierską ustawę i stwierdzającą, że „prawa LGBTQ to prawa człowieka”. Rezolucja formalnie wzywała UE do wykorzystania swoich nowych uprawnień „warunkowości”, mechanizmu wywierania nacisku na członków bloku. Mechanizm ma zdusić budżet Węgier i zmusić naród do podporządkowania się UE . Premier Węgier Viktor Orbán odpowiedział ostro Von der Leyen i Komisji Europejskiej, podkreślając, że „Parlament Europejski i Komisja Europejska chcą, abyśmy wpuścili aktywistów i organizacje LGBTQ do przedszkoli i szkół”, „Węgry tego nie chcą”. „Nie wpuścimy aktywistów LGBTQ do naszych dzieci” - podsumował.
Premier Mateusz Morawiecki 15 lipca podkreślił, że sądy UE nie mają uprawnień do wpływania na działanie suwerennych jurysdykcji. Marek Ast, który stoi na czele polskiej sejmowej komisji sprawiedliwości, poparł Morawieckiego, mówiąc, że „organizacja wymiaru sprawiedliwości należy do wyłącznej kompetencji państw członkowskich UE.
Fot. Bobica10 / shutterstock.com
Na podstawie: https://www.lifesitenews.com/news/eu-launches-lawsuit-against-hungary-and-poland-over-lgbtq-discrimination