Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 17 sierpień 2021 22:31

Marsz Równości w Krakowie. Prezydent miasta objął patronatem imprezę LGBT

Napisane przez Redakcja

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, od zawsze związany był z lewicą. Faktem jest też, że od kilku lat coraz wyraźniej widać jego przychylność wobec postulatów politycznych ruchu LGBT. Dotąd jednak poparcie ograniczało się wyłącznie do słów. Teraz udzielił honorowego patronatu krakowskiej paradzie równości.

"[...] Jeszcze rok temu prezydent Krakowa opierał się wezwaniom do okazania solidarności zatrzymanym w Warszawie aktywistom LGBT. O takie działania upominała się m.in. Partia Razem. „Żądamy, aby Prezydent Krakowa i Radni Miasta Krakowa przekuli swoje słowa w czyny i wykonali gest solidarności, razem z flagą miasta wywieszając tęczowe flagi z okien Urzędu Miasta Krakowa” – napisali w apelu członkowie Partii Razem, posłanka Daria Gosek-Popiołek, członkowie Federacji Znaki Równości oraz Atlasu Nienawiści.

Zgody prezydenta jednak nie było. „Chcemy uniknąć wrażenia, że jakakolwiek grupa społeczna jest przez nas wyróżniana” – tłumaczyła rzeczniczka prasowa Jacka Majchrowskiego Monika Chylaszek, cytowana przez „Gazetę Wyborczą”. Argumentowała, że magistrat „to budynek wszystkich mieszkańców. A flaga inna niż Krakowa, Polski czy Unii Europejskiej mogłaby zostać odebrana jako wyróżnienie jednej z grup społecznych”.

Michał Wałach na łamach Pch24.pl zwraca uwagę, że objęcie przez prezydenta Majchrowskiego patronatem tegorocznego Marszu Równości „jest tym bardziej dotkliwe, że tegoroczny marsz wyznawców doktryny homoseksualizmu politycznego odbędzie się pod Wawelem 14 sierpnia – a więc w przeddzień wielkiego święta Maryjnego oraz narodowego”.

„Tymczasem ostatnie lata pokazały, że po paradach «równości» spodziewać można się wszystkiego – z drwinami z Pana Boga oraz Najświętszej Maryi Panny i profanacjami katolickich świętości włącznie – tylko nie równości dla katolików, zaś owe skandaliczne procedery stają się nie tylko coraz częstsze, ale i przybierają na radykalizmie” – podkreśla M. Wałach.

Niedawno w kontekście ideologii LGBT głośno było także o innej krakowskiej instytucji – Uniwersytecie Jagiellońskim. W przeprowadzanej tam ankiecie uczestnicy mogli wybrać płeć spośród pięciu opcji, określając siebie jako mężczyznę, kobietę, transkobietę, transmężczyznę lub osobę niebinarną. Uczelnię mocno skrytykowali m.in. małopolska kurator oświaty Barbara Nowak i prof. Ryszard Legutko".

Źródła: pch24.pl, krakow.wyborcza.pl

https://opoka.news/krakow-miastem-rownosci-prezydent-miasta-objal-patronatem-impreze-lgbt

Autor/źródło: unsplash.com