Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 17 wrzesień 2021 20:37

20 stanów pozywa administrację Bidena za radykalne mandaty transpłciowe

Napisane przez Redakcja

– Dwadzieścia stanów złożyło na początku września pozew, by zablokować radykalną politykę transpłciową administracji Bidena. Chodzi m.in. o nakaz używania zaimków transpłciowych i umożliwianie biologicznym mężczyznom korzystanie z kobiecych toalet czy graniu w zespołach sportowych płci przeciwnej. Pozwy złożyli także lekarze, zmuszani do przeprowadzania operacji transpłciowych wbrew sumieniu.

Prokurator generalny Tennessee Herbert Slatery złożył skargę przeciwko Departamentowi Edukacji (DOE) i Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) w Sądzie Okręgowym USA w Knoxville, podał Fox News. Oświadczenie biura Slatery mówi, że pozew „ma na celu powstrzymanie administracji Bidena przed egzekwowaniem nowych, ekspansywnych i niezgodnych z prawem interpretacji federalnych przepisów antydyskryminacyjnych”.

Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, Georgia, Idaho, Indiana, Kansas, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Ohio, Oklahoma, Południowa Karolina, Południowa Dakota i Zachodnia Wirginia dołączyły do ​​sprawy. (...)

Pozew 20 stanów ma na celu niedawne wytyczne ogłoszone przez DOE i EEOC i zamiar ich „pełnego egzekwowania”. Dotyczy to m.in. sprowadzenie ochrony zatrudnienia opartej na płci do ochrony, opartej na „tożsamości płciowej”, w tym nakaz używania zaimków, dostępu do łazienki i ubioru. „Departament i EEOC twierdzą, że ich interpretacje są wymagane na mocy orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie Bostock przeciwko hrabstwu Clayton”, bardzo krytykowanej decyzji z zeszłego roku, w której stwierdzono, że zwalnianie pracowników za transpłciowość stanowi „dyskryminację ze względu na płeć”. „Ale Bostock był wąską decyzją” – wyjaśniają autorzy skargi, podkreślając, że orzeczenie „nie dotyczyło niezliczonych innych form domniemanej dyskryminacji” zidentyfikowanych przez EEOC jako „zabronione”. (...)

Pod koniec ubiegłego miesiąca ponad 3000 lekarzy również pozwało administrację Bidena, twierdząc, że „mandat transpłciowy” administracji narusza prawo federalne chroniące prawa sumienia, donosi Christian Post. American College of Pediatricians, Catholic Medical Association i indywidualny lekarz złożyli pozew w amerykańskim sądzie okręgowym dla wschodniego dystryktu Tennessee w Chattanooga w zeszły czwartek. Pozwani to między innymi sekretarz zdrowia Biden Xavier Becerra, szef Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, który wielokrotnie próbował zmuszać lekarzy do przeprowadzania operacji „zmiany płci”, niezależnie od sprzeciwu sumienia.

https://www.lifesitenews.com/news/20-states-sue-biden-admin-over-radical-transgender-mandates/

Fot. Youtube screenshot ze strony https://www.lifesitenews.com/news/20-states-sue-biden-admin-over-radical-transgender-mandates/

Sekretarz edukacji Bidena - Miguel Cardona