Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 30 wrzesień 2021 08:02

Uniwersytet w Pensylwanii grozi studentom, którzy nie używają transpłciowych zaimków

Napisane przez Redakcja


Uniwersytet w Pensylwanii ostrzegł, że może wymierzyć kary studentom, którzy zwracają się do „transpłciowych” ich imionami lub zaimkami, odzwierciedlającymi biologiczną płeć.


W e-mailu z 13 września br. Office of Equity and Inclusion na Point Park University (PPU) w Pittsburghu wysłało wiadomość e-mail informującą nowych i powracających studentów o „Polityce niewłaściwego używania płci, niewłaściwego używania zaimków i martwego nazewnictwa”. E-mail ostrzegał studentów Point Park, że „można podjąć działania” przeciwko nim, jeśli popełnią jakąkolwiek z różnych „mikroagresji” lub innych domniemanych przestępstw przeciwko studentom transpłciowym.
E-mail nie rozwiał obaw tych, którzy mogą uważać, że polityka uczelni narusza ich prawo do wolności słowa lub podważa ich przekonanie, że różnice płciowe są biologiczne i niezmienne.
- Błędne używanie płci, ciągłe nadużywanie zaimków danej osoby lub używanie martwego nazwiska osoby po otrzymaniu informacji o wybranym nazwisku może skutkować naruszeniem Polityki dotyczącej dyskryminacji i nękania w odniesieniu do dyskryminacji ze względu na płeć – ostrzegają autorzy e-maila.
Zgodnie z „Zasadami preferowanych nazw” PPU studenci i wykładowcy mogą używać swojego preferowanego imienia i nazwiska w każdym przypadku, gdy nazwa prawna nie jest wyraźnie wymagana. Zgodnie z zasadami opisanymi w e-mailu od kolegów z klasy i kolegów oczekuje się używania preferowanych imion i zaimków swoich współpracowników, niezależnie od ich osobistych przekonań.
Mówiąc, że Office of Equity and Inclusion rozumie różnicę między „zamiarem a wpływem”, e-mail ostrzegał jednak, że „jeśli osoba jest dotknięta w szkodliwy sposób, można podjąć działania, jeśli zostanie złożona skarga”. E-mail nie wyjaśniał, jakiego rodzaju „działania” może podjąć uniwersytet wobec studentów, którzy nie przestrzegają polityki.
(...)
Fot. Pixabay
https://www.lifesitenews.com/news/pennsylvania-university-threatens-students-who-fail-to-use-transgender-pronouns/