Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 18 październik 2021 13:32

Texas chroni sporty kobiece przed przejęciem ich przez zdezorientowanych płciowo mężczyzn

Napisane przez Redakcja


Teksańska Izba Reprezentantów niedawno uchwaliła przepisy, chroniące sporty kobiece przed przejęciem ich przez sportowców płci męskiej. Ustawodawstwo „Save Women’s Sports”, przyjęte przez Texas House 14 października, zabrania studentom, którzy twierdzą, że są kobietami, konkurowania z kobietami-sportowcami.


W szczególności zabrania publicznym szkołom średnim lub czarterowym szkołom otwartym „pozwalać uczniowi na udział w międzyszkolnych zawodach sportowych sponsorowanych lub autoryzowanych przez dystrykt lub szkołę, które są przeznaczone dla płci biologicznej przeciwnej do płci biologicznej ucznia, podanej prawidłowo w akcie urodzenia”.
„Teksańczycy przemówili, a ustawodawcy wysłuchali swoich wyborców. Izba uchwaliła dziś ustawę Save Women's Sports” – powiedział prezydent Jonathan Saenz w oświadczeniu.
„Senat konsekwentnie wspiera dziewczęta i ich zdolność do swobodnego i uczciwego uprawiania sportu bez ingerencji w rywalizację z biologicznymi chłopcami. Senat i autor, senator Charles Perry, uchwalili tę ustawę już cztery razy, odkąd została ona po raz pierwszy wprowadzona na sesji zwyczajnej, co czyni ją piątym razem, gdy w tej izbie zostanie wysłuchana ustawa o sporcie dla kobiet” – czytamy w oświadczeniu prasowym. (...)
Do tej pory osiem innych stanów uchwaliło podobne przepisy. (...)
Sprawa podzieliła dwóch republikańskich gubernatorów, którzy rozważali możliwych kandydatów na prezydenta w 2024 roku.
Gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem zawetował podobne przepisy, najwyraźniej w odpowiedzi na presję korporacji.
Na podstawie:  https://www.lifesitenews.com/news/texas-house-passes-bill-protecting-womens-sports-from-men/?utm_source=home_more_news&utm_campaign=canada
Fot. Pixabay