Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 25 październik 2021 21:11

Naukowa wypowiedź biologa o przewadze w sporcie mężczyzn nad kobietami została uznana przez Instagram za „mowę nienawiści”

Napisane przez Redakcja

Ostatnim heretykiem jest biolog ewolucyjny Colin Wright, który przez 12 lat pracował w środowisku akademickim, zanim został redaktorem naczelnym Quillette. Right opublikował wykres z badania naukowego pokazujący, że mężczyźni mają fizyczną przewagę nad kobietami, aby wskazać, że biologicznym mężczyznom nie powinno się zezwalać na grę w żeńskich drużynach sportowych.

Instagram natychmiast usunął jeden z jego postów dotyczących „mowy nienawiści”, a Wright twierdzi, że nie mógł odwołać się od recenzji.

Ocenzurowany wykres pochodzi z badania zatytułowanego „Kobiety transpłciowe w kobiecej kategorii sportu: perspektywy na supresję testosteronu i przewagę wydajności” w Sports & Exercise, wybitnym czasopiśmie medycznym założonym w 1969 roku. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze i Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska w Sztokholmie i wykazało, że biologiczni mężczyźni mają wyraźną przewagę fizyczną nad biologicznymi kobietami w większości dyscyplin sportowych. Stwierdzono, że nawet po co najmniej trzech latach terapii hormonalnej w celu obniżenia poziomu testosteronu, mężczyźni identyfikujący się jako kobiety nadal mają przewagę siłową nad kobietami, co sprawia, że ​​jest prawdopodobne, że ci mężczyźni nieuchronnie zdominują kobiece sporty.

Jak ujął to Daily Mail, „Badania wykazały, że zmniejszenie siły, beztłuszczowej masy ciała, rozmiaru mięśni i gęstości kości poprzez zastosowanie typowych reżimów supresji testosteronu wykazuje minimalną różnicę w porównaniu ze średnią różnicą między biologicznymi mężczyznami i kobietami, pozostawiając im przewagę wydajności”. Tego rodzaju rzeczy oczywiście nie mogą być tolerowane, a Wright został poinformowany, że jego naukowy post narusza „Wytyczne dla społeczności Instagrama”, dotyczące mowy nienawiści i ostrzegł go, że może całkowicie stracić konto, jeśli popełni więcej takich przestępstw. Instagram zignorował prośby o wyjaśnienie cenzury Wrighta lub podanie konkretnego powodu, dla którego ten wykres naukowy można uznać za „mowę nienawiści”.

To w dzisiejszych czasach wystarczy, aby wyrzucić cię z największych platform internetowych, gdzie prawdę uważa się za przemoc ideologiczną.

Jeśli dziecko, które zauważyło, że ​​cesarz jest nagi, powiedziałaby to dziś w mediach społecznościowych, zostałaby wyrzucone z platform, ocenzurowana i najprawdopodobniej zawieszona.

Wolność słowa i korporacje Big Tech nie idą w parze. A ponieważ rynek publiczny staje się coraz bardziej cyfrowy, szybko zbliżamy się do momentu, w którym powszechnie zaprzeczać się będzie biologii.

Na podstawie: https://www.lifesitenews.com/blogs/instagram-censors-biologist-for-posting-evidence-showing-biological-men-are-stronger/

Fot. Shutterstock, za https://www.lifesitenews.com/blogs/instagram-censors-biologist-for-posting-evidence-showing-biological-men-are-stronger/