Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 29 październik 2021 15:13

Kalifornia nakazuje działy „neutralne pod względem płci” w sklepach z zabawkami

Napisane przez Redakcja


– Demokratyczny gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał w zeszłym tygodniu kilka nowych radykalnych ustaw. Wśród nich jest dokument, który nakazuje  ustanowić „sekcję neutralną pod względem płci” we wszystkich głównych sklepach z zabawkami.A.B. 1084, podpisany przez Newsom w piątek, wymaga od domów towarowych zatrudniających ponad 500 pracowników wprowadzenia do 2024 r. „neutralnych płciowo” korytarzy z zabawkami i produktami do pielęgnacji dzieci, takimi jak smoczki i szczoteczki do zębów. Bezprecedensowy projekt ustawy stanowi, że: Detaliczny dom towarowy, który oferuje na sprzedaż artykuły pielęgnacyjne lub zabawki dla dzieci, powinien utrzymywać neutralną pod względem płci sekcję lub obszar, który będzie oznaczony według uznania sprzedawcy, w którym będzie prezentowany rozsądny wybór sprzedawanych przez niego przedmiotów i zabawek dla dzieci, niezależnie od tego, czy tradycyjnie były sprzedawane dla dziewcząt, czy dla chłopców.
„Począwszy od 1 stycznia 2024 r., sklep detaliczny, który nie zastosuje się do tej sekcji, podlega karze cywilnej, nieprzekraczającej dwustu pięćdziesięciu dolarów (250 dolarów) za pierwsze naruszenie lub pięciuset dolarów (500 dolarów) za kolejne naruszenia” – dodaje.
„Utrzymywanie podobnych produktów, które są tradycyjnie sprzedawane dla dziewcząt lub chłopców w separacji, utrudnia konsumentom porównywanie produktów i błędnie sugeruje, że ich używanie przez jedną płeć jest niewłaściwe”- twierdzi A.B. 1084, którego autorem był homoseksualny członek Zgromadzenia Evan Low, przewodniczący kalifornijskiego ustawodawczego „LGBTQ Caucus”.
Na podstawie:
https://www.lifesitenews.com/news/california-mandates-gender-neutral-section-for-toy-stores-new-ethnic-studies-requirements/
Fot. Demokratyczny gubernator Kalifornii - Gavin Newsom Justin Sullivan / Getty Images ze strony
https://www.lifesitenews.com/news/california-mandates-gender-neutral-section-for-toy-stores-new-ethnic-studies-requirements/